Mnóstwo Włochów wybiera się na ŚDM

PAP

publikacja 17.02.2016 13:24

Do 100 tysięcy Włochów wybiera się na Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w lipcu w Krakowie - szacuje włoski episkopat. Jego dziennik "Avvenire" poinformował w środę, że młodzi Włosi zatrzymają się w wielu polskich diecezjach.

Mnóstwo Włochów wybiera się na ŚDM Kraków oczekuje na tłumy młodzieży z wielu krajów. Jeden z największych tłumów przybędzie z Włoch Monika Łącka /Foto Gość

Włosi będą jedną z najliczniejszych zagranicznych grup, uczestniczących w ŚDM.

Gazeta biskupów podkreśla, że okazją do spotkań z polską młodzieżą i poznania Polski będą "dni w diecezjach" od 20 do 25 lipca, a więc tuż przed krakowskim zlotem i przyjazdem papieża. Poszczególne polskie diecezje przybiorą wtedy nazwy biblijne.

Na tej mapie, jak zauważa włoski dziennik, szczególne miejsce zajmować będzie archidiecezja katowicka, która będzie "Górą Karmel". To tam zatrzyma się większość Włochów, między innymi z miast Alba, Bergamo, Crema, Cremona, Cuneo, Fossano, Gorizia, a także z Mantui, Werony i Mediolanu. Zatrzymają się tam również grupy z regionu Kampania i Marche.

Ze względu na bliskość Krakowa Włosi często wybierają także Bielsko, Żywiec i Tarnów. Osiem grup - wymienia włoska gazeta - zatrzyma się w Radomiu, gdzie będzie między innymi reprezentacja diecezji z Ligurii.

Młodzież z Basilicaty jedzie do Łodzi, z Umbrii do Łowicza, a z Kalabrii do Sosnowca. We Włocławku oczekiwani są młodzi katolicy z Apulii. Młodzież z Adrii, Lukki i Treviso będzie w Gdańsku.

Tylko diecezja Biella z północy kraju wybrała na miejsce pobytu w związku ze Światowym Dniem Młodzieży nie Polskę, ale czeskie Pilzno.

Celem pielgrzymek wielu grup będzie też Częstochowa. Oczekuje się również, że wiele grup uczestników ŚDM odwiedzi teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Wszystkich informacji udziela włoskim pielgrzymom biuro do spraw duszpasterstwa młodzieży przy Episkopacie Włoch.

 

Mnóstwo Włochów wybiera się na ŚDM   http://www.gmg2016.it