Nie będę politykiem

jj

publikacja 16.12.2015 11:43

Mówił dziennikarzom na pierwszym briefingu Jarosław Wieczorek, nowy wojewoda śląski.

Nie będę politykiem Nowy wojewoda śląski Jarosław Wieczorek Joanna Juroszek /Foto Gość

- Moim zadaniem jest reprezentować radę ministrów rządu pani Beaty Szydło i wdrażać projekty, ustawy i pomysły rządu na terenie województwa - mówił w rozmowie z dziennikarzami.

Jako jedno z kluczowych zadań wyznaczył sobie dbanie o bezpieczeństwo i otwarcie na obywateli.

- Na pewno w pierwszej kolejności zostaną przywrócone porady prawne dla obywateli w Urzędzie Wojewódzkim - mówił, dodając, że takie porady udzielane będą od początku przyszłego roku. Wojewoda mówił także, że w przyszłości mieszkańcy Śląska w urzędzie otrzymać będą mogli również pomoc księgową, rachunkową czy psychologiczną. - Urząd Wojewódzki jest służbą dla obywateli i chcielibyśmy, żeby te drzwi były dla nich szeroko otwarte - wyjaśniał. 

Pytany o górnictwo, wyjaśnił, że rząd pracuje nad tym, aby ta branża "była dobrem narodowym", oraz "by nie patrzeć na nią tylko przez pryzmat czystego rachunku ekonomicznego".
Negatywnie odniósł się do pomysłu podziału województwa śląskiego, pozytywnie - do ustawy metropolitalnej. Zaznaczył, że póki co nie myśli o zmianach w zespole.

Jarosław Wieczorek pochodzi z Gliwic, gdzie przez wiele lat sprawował funkcję radnego. Ma 35 lat i jest jednym z najmłodszych wojewodów w Polsce.

Wojewodą z ramienia rządu Beaty Szydło jest od 8 grudnia.

Nazwiska wicewojewodów poznać mamy jeszcze w tym tygodniu. Pochodzić mają z rejonu częstochowskiego i Podbeskidzia.