Nadciąga tsunami… miłosierdzia

Renata Respondek

publikacja 15.12.2015 09:40

8 grudnia papież Franciszek zainaugurował Rok Miłosierdzia. W niedzielę uroczystego rozpoczęcia nowego roku liturgicznego dokonał abp Wiktor Skworc. W środę 16 grudnia w kościele Mariackim w Katowicach w ten niesamowity czas wejdą również młodzi ze Śląska.

Nadciąga tsunami… miłosierdzia Młodzi archidiecezji katowickiej 16 grudnia rozpoczynają Rok Miłosierdzia archiwum prywatne

Okazją ku temu będzie kolejne spotkanie młodych archidiecezji katowickiej przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży.

W programie: Roraty, konferencja s. Gaudii z Łagiewnik oraz spotkanie z cyklu Młodzi Misjonarze Miłosierdzia. Miejsce: kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, plac ks. Emila Szramka 1.

- Spotykamy się o 18.00 na Roratach. Po Eucharystii odbędzie się konferencja, którą wygłosi s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik, współorganizatorka duchowych przygotowań do ŚDM w Krakowie. Podczas konferencji młodzi dowiedzą się więcej o św. Faustynie, stawaniu się podobnym do Jezusa Miłosiernego, o tym, jak idą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, a także wezmą udział w projekcie Młodych Misjonarzy Miłosierdzia - opowiada Marceli Łyczko, rzecznik Diecezjalnego Centrum ŚDM archidiecezji katowickiej.

Spotkania formacyjno-organizacyjne odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca i uczestniczą w nich Centra Parafialne, wolontariusze, młodzież przygotowująca się do bierzmowania oraz wszyscy zainteresowani tematyką Światowych Dni Młodzieży.

- W tym wyjątkowym czasie chcemy powierzyć swoje życie Bożemu Miłosierdziu oraz błagać o nie całym swoim sercem. "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - to przesłanie przyszłorocznego spotkania młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie. To idealny czas, aby zacząć podejmować inicjatywy miłosierdzia poprzez modlitwę, słowo, a przede wszystkim - czyny. Chcemy, aby zalało nas tsunami Miłosierdzia Bożego - kończy Marceli Łyczko.

Wydarzenie znaleźć można na Facebooku.