Potężne narzędzie w waszych rękach

ap

publikacja 20.09.2015 16:10

Dzieci Maryi z całej archidiecezji katowickiej, jak co roku w trzecią niedzielę września, spotkały się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach na powakacyjnym dniu wspólnoty.

Potężne narzędzie w waszych rękach Dzieci Maryi przyjechały do katedry w Katowicach Aleksandra Pietryga /Foto Gość

Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił abp Wiktor Skworc. - Gdyby Jezus stanął dzisiaj pomiędzy nami, z pewnością powiedziałby, że mamy stać się wszyscy dziećmi Maryi - mówił metropolita katowicki. - Ma do tego pełne prawo, bo przecież On sam był dzieckiem Maryi. Maryja była Jego Matką, nauczycielką, wychowawczynią.

Arcybiskup prosił dzieci, aby modliły się w szczególny sposób za papieża Franciszka w czasie jego podróży apostolskich na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. - Proszę was też, abyście modliły się za uchodźców, za wygnańców ze swoich krajów, którzy uciekają przed wojną - prosił metropolita katowicki. - Są wśród nich także dzieci, które straciły swoich rodziców, swoje domy. Macie potężne i dostępne narzędzie pomocy: modlitwę.

Abp Skworc wskazał też dzieciom na szczególną intencję modlitewną w roku życia konsekrowanego. - Siostry ucieszyłyby się także z innego prezentu w tym czasie: z nowych powołań zakonnych.

Potężne narzędzie w waszych rękach   Dzieci Maryi przyniosły swoje sztandary Aleksandra Pietryga /Foto Gość

Na koniec homilii arcybiskup prosił dzieci, by jak Maryja wytrwały w swoim życiu do końca przy Jezusie. Zachęcał także, aby brały udział w cotygodniowych spotkaniach formacyjnych.

Potężne narzędzie w waszych rękach   Po Mszy nadszedł czas na grupowe zdjęcie Aleksandra Pietryga /Foto Gość

Dzień wspólnoty Dzieci Maryi to co roku okazja do podsumowania wakacyjnych rekolekcji. Po Mszy dzieci przechodzą na plac katedralny, by świętować spotkanie przy zabawie i  poczęstunku.