Doświadczają ducha ŚDM

msp

publikacja 31.08.2015 13:38

Nie bójcie się, otwórzcie drzwi pielgrzymowi - tym hasłem młodzi zachęcali mieszkańców Lipin do udziału w Światowych Dniach Młodzieży.

Doświadczają ducha ŚDM Stoisko przygotowane przez młodzież spotkało się z dużym zainteresowaniem parafian Przemysław Pastuszka

Okazją był odpust w parafii św. Augustyna. Młodzież z parafialnego centrum ŚDM aktywnie zachęcała mieszkańców do tego, by przyjmowali gości, którzy przyjadą w przyszłym roku do Polski. Sprzedawali cegiełki - upominki, książki i płyty ewangelizacyjne, z których dochód zostanie przeznaczony na akcję "Bilet dla brata". Dzięki niej dofinansowane zostanie uczestnictwo pielgrzymów i wolontariuszy z Europy Wschodniej i Zakaukazia. 

Uczestnicy akcji nie zostali tylko na placu przed kościołem. Wsiedli w samochód, by ruszyć okolicznymi ulicami z hymnem ŚDM w głośnikach i przekazywać radość płynącą z Ewangelii w mocy Ducha Świętego. - Po południu do naszego stoiska podeszła pani z sąsiedniej parafii, która zachwyciła się naszą akcją. Powiedziała: "Pielgrzymuję w wiele miejsc, gdzie odbywają się Sumy odpustowe, i nigdzie, poza Jasną Górą, nie widziałam młodzieży, która wszczyna akcję związaną z ŚDM z taką radością. Bardzo się cieszę, że mogłam tutaj doświadczyć ducha ŚDM." Kolejną niespodzianką okazało się dwóch bezdomnych, uzależnionych od alkoholu panów, którzy podzielili się swoim doświadczeniem Pana Boga i ze łzami w oczach posłuchali hymnu ŚDM, który poruszył ich serca. Owocem tego było przyjęcie Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela, potem zaś udali się do kościoła na osobistą modlitwę - mówi jeden z uczestników akcji. - Młodzież z Lipin jednomyślnie stwierdziła, że ta inicjatywa była umocnieniem w wierze i motywacją do dalszej działalności - dodaje.