Jezus był w Mysłowicach

Joanna Juroszek

publikacja 05.06.2015 00:45

- Chrześcijaństwo nie jest trudne. Chrześcijaństwo jest niemożliwe. Bez Ducha Świętego - wołał ze sceny Dariusz Malejonek, lider Maleo Reggae Rockers. "Bądź jak Jezus" brzmiało wszędzie całkiem serio.

- Chcecie być świętymi? - wołał dalej Malejonek. - Tak! - odpowiedziały tysiące młodych zgromadzonych na koncercie Bądź jak Jezus w Mysłowicach. - Musicie przyjmować każdy dzień takim, jakim jest. Wiem, że nie jest to łatwe.

"Bądź jak Jezus 2015" Maleo Reggae Rockers
Gość Katowicki
Niesamowity koncert uwielbienia Boga chyba nieprzypadkowo odbył się w Boże Ciało. Bo występy muzyków przyznających się do Chrystusa to niezwykła kontynuacja uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zresztą nie tylko artyści śpiewem i muzyką uwielbiali Boga. Robił to każdy, kto tego dnia pojawił się w mysłowickim parku Słupna.

Kolejna, 6. edycja ekumenicznego koncertu odbyła się pod hasłem: "Potęga Miłości". Na scenie wystąpili artyści z Polski i z zagranicy: Hillsong London (UK), Leeland (USA), Natalia Niemen, Maleo Reggae Rockers, Gabriela Gąsior & Holy Noiz oraz New Day.

Zagrał także toruński zespół Omnes Filii Dei Domini, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Muzycznego "Non-stop CCM". Zespół w Mysłowicach otrzymał tytuł muzycznego odkrycia roku 2015 współczesnej muzyki chrześcijan w Polsce.

Hillsong London, gwiazda tegorocznej edycji BJJ, to brytyjska gałąź znanego na całym świecie Kościoła Hillsong w siedzibą w Australii. Hillsong sprzedał już 16 mln płyt. Ich repertuar wykonywany jest w 60 językach świata przez ponad 50 mln ludzi każdej niedzieli. To być może oni sprawili, że pierwszy raz w Mysłowicach były tak ogromne tłumy ludzi.

"Badż jak Jezus 2015" Hillsong London
Gość Katowicki

- Wierzymy, że Jezus ma dla Polski wspaniały plan - mówił ze sceny zespół Leeland. Mocy Ducha Świętego przemieniającego nasz kraj przyzywał także Maleo Reggae Rockers. Hillsong London z kolei zachęcał do oddania życia Jezusowi. I nie były to tylko puste słowa, ale prawdziwe świadectwa realnego doświadczenia Bożej miłości w życiu każdego z nich. To samo świadectwo dawali uczestnicy koncertu: młodzi, uśmiechnięci, z krzyżykami na szyjach, tańczący i krzyczący dla Pana.

"Badż jak Jezus 2015" Leeland
Gość Katowicki
Młodych w Mysłowicach razem z Edwardem Lasokiem, prezydentem miasta, odwiedził także abp Wiktor Skworc. - Życzę wam dziś, żebyście poznali Jezusa, przyjęli Jezusa i żyli dla innych jak Jezus - mówił metropolita katowicki. Chwilę później zadał młodym pytania, każde z nich powtórzył trzy razy - o to, czy chcą poznać, przyjąć i naśladować Jezusa. Głośne "tak" było odpowiedzią na każde z nich.

Ze sceny płynęły nie tylko pieśni uwielbienia, ale także świadectwo i modlitwa. Swoje miejsce na scenie znaleźli także wolontariusze ŚDM, przygotowujący naszą archidiecezję na Kraków 2016. - Papież powiedział nam na Watykanie, jak odbieraliśmy krzyż i ikonę ŚDM: "Przygotujcie się dobrze na ŚDM" - mówił ks. Marcin Wierzbicki, koordynator przygotowań w naszej diecezji. Zaprosił tym samym wszystkich do wolontariatu oraz przyjęcia do domów młodych świata.

Zresztą przypomina o tym także tegoroczne hasło Metropolitalnego Święta Rodziny: "Rodzina - gościnny dom". Mysłowicki koncert również wpisuje się w obchody tej edycji wydarzenia.

Na Bądź jak Jezus od 2010  wystąpili już m.in. Leeland (USA), Israel Houghton & New Breed (USA), Martin Smith (UK), Mietek Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia, Artaszes "ARCI" Baroyan (Armenia), Viola Brzezińska, Beata Bednarz, New Life'M, Mate.o, Deus Meus.

Koncert poprowadził Marek Zając. Opiekunem duchowym wydarzenia był ks. Roman Chromy, modlitwę ze sceny prowadzili: ks. Krzysztof Biela i ks. Ryszard Nowak.

Na miejscu uczestnicy koncertu mogli skorzystać z sakramentu pokuty, odwiedzić stoiska wydawnictw i fundacji chrześcijańskich, a także dowiedzieć się czegoś o Światowych Dniach Młodzieży.

Autor filmików: ks. Paweł Łazarski.