Kard. Dziwisz: Młodzież budzi społeczeństwo

prze

publikacja 31.05.2015 14:32

Z Włoch na Światowe Dni Młodzieży przybędzie 250 tys. młodych, z Francji i USA po 30 tysięcy.

Kard. Dziwisz: Młodzież budzi społeczeństwo Kardynał Stanisław Dziwisz 31 maja 2015 r. w Piekarach Śl. Przemysław Kucharczak /Foto Gość

– Coś budzi się nowego: śledziliśmy to w ostatnich tygodniach, ostatnich miesiącach. Młodzież zdaje się budzić nasze społeczeństwo – powiedział kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. – I niech budzi! Dla dobra Kościoła, dla dobra społeczeństwa, dla dobra rodziny – powiedział, a kilkadziesiąt tysięcy mężczyzn przerwało mu oklaskami.

Kardynał Stanisław Dziwisz jak co roku wziął udział w ostatnią niedzielę maja w stanowej pielgrzymce mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. To tradycja wśród metropolitów krakowskich, którą zapoczątkował już kardynał Karol Wojtyła. – Tyle pielgrzymek odbyłem u boku Jana Pawła II, ale nigdzie na świecie nie spotkałem takiej pielgrzymki, jak tutaj w Piekarach Śląskich – skomentował z ambony na zakończenie Mszy św., zwracając się do tysięcy mężczyzn.

Kardynał Dziwisz zaczął jednak od tego, że abp Skworc zaproponował mu, by zaprosił młodzież na ŚDM do Krakowa. – Myślę, że młodzieży nie trzeba zapraszać, sama przyjdzie – powiedział. Mówił, że polscy młodzi spotkają się w Krakowie z młodymi z całego świata. – Mamy sygnały, że z wielu krajów przybędą wielkie pielgrzymki młodzieży. Z Italii przybędzie 250 tysięcy, z Francji 30 tysięcy, ze Stanów 30 tysięcy – wyliczał. – Zapraszam i czekam: w imieniu Kościoła krakowskiego, w imieniu ojca św. Franciszka, który często powtarza, że wkrótce przybędzie do Krakowa, a nade wszystko w imieniu Jana Pawła II. On nadal żyje! Żyje inaczej, ale nas inspiruje – powiedział.