Bóg się zatroszczył

Aleksandra Pietryga

publikacja 06.01.2015 23:06

Za nami niezwykły koncert kolędowy w katowickim Spodku. Z okrągłej sceny niezawodny Piotr Nazaruk, z zespołem Trzecia Godzina Dnia, porwał publiczność do uwielbienia Boga.

Bóg się zatroszczył Koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia w katowickim Spodku Roman Koszowski /Foto Gość

Katowicki Spodek został opanowany przez rozśpiewany tłum. Wielki koncert kolędowy "Betlejem w Spodku" zainaugurował obchody 90-lecia archidiecezji katowickiej. Na okrągłej scenie zaśpiewali i zagrali: Trzecia Godzina Dnia, Anna Maria Jopek, Natalia Niemen, Kuba Badach, T.Etno Tomasz Drozdek.

Artyści dosłownie porwali publiczność dźwiękami kolęd, pastorałek i pieśni uwielbienia pochodzących ze wszystkich zakątków świata: Austrii, Anglii, Ukrainy, Wenezueli, Puerto Rico, Ameryki Północnej, Afryki i wielu innych miejsc. Dynamiczna muzyka, piękne słowa i genialne wykonanie sprawiły, że sektory zafalowały: widzowie klaskali, tańczyli, śpiewali razem z muzykami. Muzyka przeplatana była słowami czytanymi z Pisma Świętego.

Do tego koncertu zespół przygotowywał się od pół roku. Specjalnie na tę okazję utwory otrzymały zupełnie nowe aranżacje, których autorem jest dyrygent TGD Piotr Nazaruk.

Bóg się zatroszczył   Katowicki Spodek porwały dźwięki uwielbienia Aleksandra Pietryga /Foto Gość Sektory opanowali młodzi ludzie, całe wielopokoleniowe rodziny, siostry zakonne, księża. W tym wielkim rodzinnym kolędowaniu wzięli udział biskupi archidiecezji katowickiej: abp Wiktor Skworc i nowo wyświęceni biskupi pomocniczy - Adam Wodarczyk i Marek Szkudło. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych.

Koncert poprowadził Marek Zając, dziennikarz, publicysta. - Pochodzę z diecezji krakowskiej, a od wielu lat mieszkam w diecezji warszawskiej - przedstawił się. - A cała Polska zazdrości Kościołowi na Śląsku księży!

Tuż przed rozpoczęciem koncertu pod scenę zostały wniesione symbole Światowych Dni Młodzieży - krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani - od kilku dni peregrynujące po archidiecezji katowickiej. Spodek jest kolejnym przystankiem. Całkowity dochód z biletów przeznaczony jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Bóg się zatroszczył   Peregrynujące symbole ŚDM pod sceną w Spodku Roman Koszowski /Foto Gość W krótkiej przerwie na scenę weszli wszyscy trzej biskupi archidiecezji katowickiej. Arcybiskup Skworc przedstawił swoich świeżo wyświęconych współpracowników. Zdradził też, że na sali znajduje się abp Szczepan Wesoły, który swoje kapłańskie życie poświęcił Polakom na emigracji. - Uczyńmy nasze życie kolędą i pamiętajmy, że ludzi dobrej woli jest więcej - zakończył metropolita katowicki. - Obyśmy do nich należeli.

W kilku słowach do zgromadzonych zwrócili się też nowi katowiccy biskupi pomocniczy. - Bóg się zatroszczył o każdego z nas - powiedział bp Marek Szkudło. - Kiedy stajemy po krzyżem, zawsze jest ta nadzieja, że On się zatroszczy. Życzę wszystkim, by każdy, kogo Bóg pośle do nas, odszedł z ufnością, że Bóg się troszczy.

- Proszę Was o modlitwę, abyśmy nie ustali w drodze do Boga, abyśmy także innych potrafili zabierać ze sobą, by stali się towarzyszami naszej drogi do Jezusa - prosił bp Adam Wodarczyk.

Każdy z przybyłych na koncert otrzymał przy wejściu opłatek. Wzruszający był widok tysięcy osób, składających sobie życzenia, ściskających ręce. - Takiego Betlejem ten Spodek nie widział - podsumował abp Skworc.