II Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej, Katowice, 13 października

ap

publikacja 29.09.2014 21:30

Zespół Szkół Specjalnych nr 12 i parafia Matki Bożej Różańcowej w Katowicach zapraszają do udziału w II Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej "Jestem, pamiętam, czuwam", który odbędzie się 13 października w parafii Matki Bożej Różańcowej.

Celem festiwalu jest włączenie dzieci z rozmaitymi niepełnosprawnościami w dzieło ewangelizacji, kształtowanie w nich postaw etycznych, wdrożenie do pełnego udziału w życiu społecznym, a na wyraźne życzenie rodziców - także religijnym.

Dodatkową motywacją organizatorów jest pielęgnowanie i promowanie kultu Matki Bożej poprzez popularyzację pieśni i piosenki maryjnej w duchu ekumenizmu i integracji społecznej; konfrontacja dorobku artystycznego oraz integracja zespołów i solistów niepełnosprawnych w różnym stopniu i w różnym wieku; doskonalenie warsztatu wokalnego przy jednoczesnym stworzeniu możliwości wymiany doświadczeń uczestników festiwalu.

Zgłoszenia solistów lub grup mailowe, telefoniczne czy faxem do 6 października - na adres szkoły: Katowice, ul. Kołobrzeska 8, tel. 32 252 67 73, fax 32 252 67 73, e-mail: zss_nr12k@op.pl.