Magiczny koncert w Mysłowicach

xpł

publikacja 02.05.2014 00:42

Nieprawdopodobny klimat tego wieczoru przyprawiał o dreszcze emocji każdego, kto tylko wszedł na teren kąpieliska "Słupna" w Mysłowicach. Było radośnie, głośno i familijnie. W koncercie "Bądź jak Jezus" wzięło udział dziesiątki tysięcy ludzi. Gwiazdą wieczoru był Martin Smith (na drugiej stronie filmiki z jego występu).

Magiczny koncert w Mysłowicach Martin Smith podczas koncertu w Mysłowicach ks. Paweł Łazarski /GN

Atmosfera przypominała majówkę i rodzinny piknik. Artyści wyczuli to doskonale i pomiędzy piosenkami potrafili prowadzić dialog z publicznością. Koncert zaczęła Magda Anioł z zespołem. Po niej scenę i serca publiczności opanował Viola Brzezińska. Kolejni wykonawcy również potrafili pociągnąć do wspólnej zabawy tłumy słuchaczy. New Life‘M, Beata Bednarz, czy występujący na samym końcu, po gwieździe z Wielkiej Brytanii, Deus Meus nie mieli z tym żadnych problemów. Wykonawcy swoimi śpiewem dziękowali za kanonizację Jana Pawła II, bo tegoroczny koncert "Bądź jak Jezus" odbywał się pod hasłem "Jan Paweł II - duma Polaków". - Cieszymy się i dziękujemy za kanonizację, za postać Jana Pawła II - świętego - powiedział abp Wiktor Skworc, który pojawił się na scenie w trakcie koncertu. Metropolita przypomniał, że pieczęć kościoła jaką była kanonizacja potwierdziła przeczucia jakie towarzyszyły ludziom, którzy osobiście znali Jana Pawła II. Obecny wraz z nim prezydent Mysłowic Edward Lasok zapowiedział, że kolejna edycja koncertu "Bądź jak Jezus" w przyszłym roku odbędzie się także w tym mieście.

Abp Skworc udzielił błogosławieństwa uczestnikom koncertu. Nie był to jedyny wątek duchowy wychodzący ze sceny. Wielokrotnie koncert przeradzał się we wspólną modlitwę. Raz za sprawą artystów, którzy przecież modlili się śpiewem. W innych momentach modlitwę prowadzili księża m.in. ks. Krzysztof Biela, moderator Nowej Ewangelizacji w archidiecezji katowickiej i ks. Adam Pradela, przyjaciel koncertu "Bądź jak Jezus". Można też było skorzystać z sakramentu spowiedzi w specjalnie przygotowanych do tego namiotach.

New Life‘M podczas koncertu "Bądź jak Jezus"
wiara

Niewątpliwie wielu ludzi przyjechało do Mysłowic specjalnie po to, aby posłuchać Martina Smitha z Wielkiej Brytanii. To jeden z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki chrześcijańskiej.  Kiedyś liderował brytyjskiej chrześcijańskiej grupie rockowej "Delirious". Wraz nią nagrał ponad 15 płyt. Martin Smith wymyślił w 2010 roku chrześcijański projekt muzyczny"„CompassionArt". Zaprosił do udziału w nim światowe gwiazdy muzyki chrześcijańskiej, a efektem tego był zbiór kilkunastu przebojów granych w Europie i za oceanem. Artyści wzięli udział w projekcie za darmo, a dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony został na pomoc dzieciom w Afryce.

Martin Smith wystąpił  wcześniej w Polsce w 2008 roku  wraz z "Delirious" podczas koncertu w katowickim Spodku. W Mysłowicach zaśpiewał utwory z dwóch ostatnich swoich solowych płyt oraz kilka znanych hitów z repertuaru "Delirious". Zaśpiewał, to mało powiedziane!. Piosenkarz pociągnął do wspólnego śpiewu po angielsku polską publiczność! Potrafił też podprowadzić ją do modlitwy, a po zejściu ze sceny chętnie pozował do zdjęć z fanami. Po nim wystąpił chór Deus Meus, zaś koncert zakończyło widowisko multimedialne "Jan Paweł II: Święty z bliska".

Piąty koncert "Bądź jak Jezus" zorganizowała Fundacja Światło-Życie, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Podczas koncertów w Parku Śląskim w Chorzowie w 2010 i 2011 roku bawiło się po 10 tys. ludzi. W roku 2012 w Mysłowicach było już 20 tys. ludzi,a rok temu około 30 tys. Organizatorzy chcą, aby ewangelizacyjny, ekumeniczny koncert rodzinny "Bądź Jak Jezus” był okazją do spotkania się ludzi, którzy nie boją się mówić o Bogu z mocą wzywającym wszystkich, by każdego dnia być bezinteresownym, dobrym i miłosiernym, by kochać... jak Jezus.

Martin Smith koncert "Bądź jak Jezus" 2014 cz. 1
Gość Katowicki

Martin Smith koncert "Bądź jak Jezus" 2014 cz. 2
Gość Katowicki

Martin Smith koncert "Bądź jak Jezus" 2014 cz. 3
Gość Katowicki

Martin Smith Bądź jak Jezus 2014 cz 4
Gość Katowicki