Weekend Alfa

xpł

publikacja 08.03.2014 12:05

Blisko 420 osób z archidiecezji katowickiej spotkało się na Górze Św. Anny na rekolekcjach ewangelizacyjnych.

Weekend Alfa Uczestnicy "Weekendu Alfa" przyjeżdżają z całymi rodzinami ks. Paweł Łazrski /GN

To uczestnicy Kursów Alfa, które odbywały się w Chwałowicach, Godowie, Kamieniu i Katowicach. Pochodzą z różnych parafii archidiecezji katowickiej, a są wśród nich także osoby uznające się za ateistów. Wynika to stąd, że kursy są adresowane do ludzi, którzy chcą dopiero zaznajomić się z chrześcijaństwem, oraz nowo nawróconych chrześcijan. Biorą w nich udział również osoby pragnące odświeżyć i umocnić podstawy swojej wiary.

Uczestnicy ewangelizacyjnego „Weekendu Alfa” na Górze Św. Anny dowiadywali się więcej o roli Ducha Świętego w życiu chrześcijan. W planie każdego dnia była Msza św., modlitwa, sesje z wykładami i czas do wspólnych rozmów. W piątek do późnych godzin nocnych trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można było skorzystać ze spowiedzi. Podczas gdy dorośli poruszają ważne sprawy w tym samym czasie w innych salach dzieci i młodzież biorą udział w specjalnie przygotowanych zajęciach. Tym razem czekały na nich takie atrakcje jak: konkurs z nagrodami „Młode Talenty”, zajęcia plastyczne, gry planszowe czy tenis stołowy. Było też kino dla dzieci.

„Weekend Alfa” na Górze Św. Anny zorganizowało Stowarzyszenie KAHAL z Czyżowic i wspólnoty z nim związane. W tym roku KAHAL po raz kolejny organizuje specjalną edycję Kursu Alfa dla młodzieży. Początek już 12 marca w Wodzisławiu Śl. Zapisy za pomocą specjalnego formularza umieszczonego TUTAJ.

Weekend Alfa   Aula w Domu Pielgrzyma z uczestnikami "Weekendu Alfa" ks. Paweł Łazarski /GN