Ziarno dla studenta

Natalia Grabka

publikacja 01.10.2013 11:44

Krypta katedry Chrystusa Króla w Katowicach od 6 do 8 października będzie miejscem otwartym szczególnie dla studentów. W tym czasie odbędą się rekolekcje pod nazwą „Na dobry początek”.

Ziarno dla studenta Krypta katedry Chrystusa Króla Henryk Przondziono /GN

Trzydniowe spotkania akademickie poprowadzi ks. Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”. W niedzielę rozpoczną się o godzinie 20.00, a w poniedziałek i wtorek o 19.00. - Myślę, że istotne jest, by skoncentrować się na słowie „początek”. Jak dom potrzebuje dobrych fundamentów, tak samo nasza wiara. Jaki jest stan fundamentów mojej wiary? Ciągle zaczynamy od nowa. Rozpoczynamy nowy rok akademicki. To okazja, by od nowa podjąć, przemyśleć, przemodlić także ważne tematy naszego życia. Wciąż szukamy czegoś trwałego, prawdziwego, dodającego skrzydeł. Rekolekcje to zawsze sianie ziarna - opowiada ks. Tomasz. - Ziarno kojarzy się z początkiem. Ziarno jest obietnicą, nie jest czymś gotowym. Sianie ziarna to wprowadzanie słowa oraz sensu w nasze życie.

Ksiądz Tomasz zapowiada, że spotkania dla studentów mają także polegać na dostrzeżeniu światła, które daje wiara. To światło nadaje także sens nauce, pracy, zaangażowaniu. - Ważne jest, by mieć świadomość, że jest się wszczepionym w coś, co jest większe ode mnie. To Kościół. Jeżeli ja nie dostrzegam sensu, to Kościół może mi w tym pomóc. To okazja do tego, by na nowo odkryć piękno chrześcijaństwa, poczuć dumę z noszenia miana chrześcijanina – mówi redaktor GN. Uważa też, że każde rekolekcje są impulsem, zastrzykiem nowych sił. - To czas modlitwy, skierowanie się w stronę Pana Boga i oddanie Mu własnych oczekiwań, pragnień, a nawet grzechów. Ważna zasada komunikacji  Boga z człowiekiem: „Serce mówi do serca”. Pan Bóg nie zaczyna od pouczenia, a od wysłuchania. Mówi do człowieka: „Pokaż mi swoje rany, słabości. Pokaż, gdzie cię boli”. Kościół jest niczym szpital polowy, w którym Pan Bóg zaczyna od położenia kompresu - tłumaczy prowadzący rekolekcje.

Wszystkich studiujących serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie i naukach pod przewodnictwem ks. Jaklewicza.

Ziarno dla studenta   Ks. Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego", poprowadzi w Katowicach rekolekcje dla studentów "Na dobry początek" Natalia Grabka /GN