Po prostu kocha

ks. Paweł Łazarski

publikacja 29.09.2013 02:49

Bezpośrednio po koncercie "Siewców Lednicy" uczestnicy trzeciego wieczoru z cyklu "Mariacka Bless Night" przeszli na drugi kraniec ulicy Mariackiej prosto do kościoła Mariackiego, aby tam wspólnie się modlić.

Po prostu kocha "Mariacka Bless Night" zakończyła się wspólną modlitwą ks. Paweł Łazarski /GN

W sobotnią noc około godziny 22 w kościele Mariackim rozpoczął się najważniejszy moment trzeciego wieczoru z cyklu "Mariacka Bless Night", jakim było nocne czuwanie. Poprowadziła je Wspólnota Jezusa Miłosiernego z Rybnika. Po modlitwie do Ducha Świętego konferencję wygłosił nasz redakcyjny kolega Franciszek Kucharczak - szef serwisu gosc.pl. Dzielił się swoim świadectwem odkrywania Bożego działania w życiu. Zwrócił uwagę m.in. na to, że Pan Bóg potrafi się o nas o wiele bardziej zatroszczyć, niż jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić. Nie zostawia nas samych, bo po prostu każdego z nas kocha.

W kościele Mariackim cały czas można było skorzystać z sakramentu spowiedzi, bo trwała w nim Noc Konfesjonałów. Księża przyjeżdżali z różnych rejonów archidiecezji, aby pomóc w spowiadaniu. Po konferencji rozpoczęła się przed Najświętszym Sakramentem modlitwa uwielbienia prowadzona przez rybnicką wspólnotę. Czuwanie zakończyło się niedzielną Eucharystią.

Organizatorami trzeciego wieczoru "Mariacka Bless Night" byli Grupa eM Media, archidiecezja katowicka i Urząd Miasta Katowice.

Przeczytaj też: