Rodzina potrzebuje pracy

msp

publikacja 16.09.2013 16:19

Prezydent Bronisław Komorowski zainaugurował w Katowicach Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Rodzina potrzebuje pracy Do uczestnictwa w kongresie zgłosiło się ponad 3700 osób z 35 krajów świata Marta Sudnik-Paluch /GN

- Dobrobytu nie tworzy się przez odgórne zwiększanie pracy minimalnej, ale poprzez poprawę warunków dla funkcjonowania biznesu - powiedział prezydent RP do uczestników kongresu, zgromadzonych w Centrum Kultury Katowice. Jednocześnie zapewnił, iż zdaje sobie sprawę z największych bolączek z jakimi borykają się mali przedsiębiorcy w Polsce: złe przepisy prawa podatkowego, restrykcyjne prawo pracy i nieefektywna biurokracja. - Popieram deregulację w celu poszerzania wolności gospodarczej, jak i dostosowania kodeksu pracy do rzeczywistości małych i średnich przedsiębiorstw, z których ogromna większość to przedsiębiorstwa rodzinne - mówił.

W swoim wykładzie inauguracyjnym Bronisław Komorowski zwrócił również uwagę, że firmy z sektora MSP są najlepszym ratunkiem przez kryzysem gospodarczym i bezrobociem. - Rodzina polska w stopniu najwyższym potrzebuje pracy, którą da się godzić z normalnymi funkcjami rodzicielskimi i rodzinnymi - zauważył.

Kongres zainaugurował panel dyskusyjny "Ład gospodarczy dla małych i średnich przedsiębiorstw", którego moderatorem był prof. Jerzy Buzek.