Doszli do Tarnowskich Gór

Przemysław Kucharczak

publikacja 02.08.2013 00:45

Coraz więcej uczestników 68. Pielgrzymki Rybnickiej ma odciski. A jednak idą.

Doszli do Tarnowskich Gór Pielgrzymka Rybnicka na odcinku między Gliwicami a Tarnowskimi Górami Przemysław Kucharczak /GN

Tłumaczą, że mają intencje, które chcą przedstawić na Jasnej Górze Matce Bożej.

Prawdopodobnie najstarszym z pielgrzymów na 68. Pielgrzymce Rybnickiej jest 78-letni pan Józef z Grupy 3., która obejmuje Rybnik-Boguszowice i okolice. Z informacji przekazanych przez przedstawiające się na postoju poszczególne grupy wynika, że najdłuższy staż ma pani Krystyna z Grupy 1. (obejmuje parafię św. Antoniego i centrum Rybnika). Pani Krystyna idzie w Pielgrzymce Rybnickiej już 48. raz! W tej samej Grupie 1. jadą w wózkach najmłodsi z urodzonych pielgrzymów: 3,5-miesięczni Milena i Rafał.

Z urodzonych - bo w Pielgrzymce Rybnickiej nieraz uczestniczą też dzieci niesione pod sercami swoich mam. W zeszłej pielgrzymce w jednym z pierwszych miesięcy ciąży była Lidka Marcisz z parafii św. Jadwigi na osiedlu „Nowiny” w Rybniku. Towarzyszyli jej w marszu mąż Mirek oraz ich dwóch synków w wózkach, 2-letni wtedy Józio i 10-miesięczny Karolek. A w marcu tego roku Marciszom urodziły się... bliźniaczki. Szczęśliwi rodzice w tym roku pielgrzymują tylko duchowo, w czym pomaga im przeglądanie zdjęć na naszej stronie. „Mamy wielką nadzieję, że za rok oprócz chłopców uda nam się dotrzeć do Jasnogórskiej Matuli również z dziewczynkami” - napisali nam.

Komplet dwóch galerii zdjęć z drugiego dnia Pielgrzymki Rybnickiej - na dole strony.

Doszli do Tarnowskich Gór   Grupa 6. w drugim dniu 68. Pielgrzymki Rybnickiej Przemysław Kucharczak /GN