Telemost: Rio-Piekary Śl.

ks. Paweł Łazarski

publikacja 27.07.2013 01:10

Kapitalne wprowadzenie do rozważań Drogi Krzyżowej wykonał w Piekarach Śl. gospelowy chór z Tychów God’s Property.

Telemost: Rio-Piekary Śl. Młodych w Rio de Janeiro i Piekarach Śl. połączyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej ks. Paweł Łazarski /GN

Na początku koncertu God's Property z mocą uwielbiał Boga śpiewem i pomagał młodzieży wykrzesać do tego maksymalnie dużo sił. Gdy na ustawionym obok sceny telebimie było już widać zbliżającego się do plaży Copacabana papieża Franciszka, zespół zmienił ton. W sposób dyskretny przeszedł do modlitwy oddania się Jezusowi.

Potem delikatnym i wysublimowanym śpiewem, chórzyści podprowadzili uczestników "Rio na Śląsku" do przeżywania Drogi Krzyżowej. Podczas transmisji na telebimie młodzi Ślązacy stanęli do osobistej refleksji, zgodnej z odczytywanymi w Rio de Janeiro rozważaniami. Zakończenie koncertu gospelowego i płynne przejście przez modlitwę do rozważania Drogi Krzyżowej i samo nabożeństwo "na żywo" z papieżem Franciszkiem było chyba najmocniejszym punktem kończącego się pierwszego dnia "Rio na Śląsku".

Wieczorem na piekarskim wzgórzu przybyło uczestników śląskiego święta młodzieży. Wśród nich podczas wieczornej części znalazła się Madzia Buczek, założycielka podwórkowych kół różańcowych.

Ludzie często przychodzili przyciągnięci głośnym śpiewem i radosną atmosferą, której nie sposób było się oprzeć.

W kaplicy na wzgórzu piekarskim za sceną cały czas trwały adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź, do której nieustannie zachęcali prowadzący "Rio na Śląsku".