Pociągiem na Wszystkich Świętych

xpł

publikacja 31.10.2012 15:10

Podczas świątecznego, długiego weekendu będzie więcej pociągów w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich.

Pociągiem na Wszystkich Świętych Koleje Śląskie mają swoje kasy w hali nowego dworca PKP w Katowicach ks. Paweł Łazarski/GN

Jak poinformowały nas Koleje Śląskie, podczas długiego weekendu będzie więcej połączeń w rozkładzie jazdy.  W dzień Wszystkich Świętych Koleje Śląskie obsługują wszystkie połączenia oznaczone w rozkładzie jazdy symbolem [H], czyli kursujące codziennie, oraz symbolem [C], czyli kursujące w soboty, niedziele i święta.

Oznacza to, że z Gliwic i z Katowic w kierunku Częstochowy pociągi będą kursowały co godzinę. Podobnie będzie z Częstochowy w kierunku Katowic i Gliwic począwszy od godz. 3.55.


W tym dniu z Częstochowy o 6.25 wyjedzie do Wisły Głębce pociąg przyspieszony "Wisełka" (odjazd  z Katowic o 7.40).  Wieczorem zaś o 19.56 odjedzie z Katowic pociąg do Wisły, oznaczony w rozkładzie symbolem [B]. Natomiast z Wisły Głębce przyspieszona "Wisełka" do Częstochowy odjedzie o 17.10. Przyjazd do Katowic o 19.23, a do Częstochowy o 20.37.

2 listopada wszystkie pociągi KŚ będą kursowały na swoich trasach jak w dni robocze. W sobotę i niedzielę będzie obowiązywał rozkład jazdy przewidziany na soboty i niedziele. Od 29 października na dworcu w Katowicach bilety na przejazd pociągami Kolei Śląskich można kupić w nowych kasach biletowych, a także w punkcie obsługi pasażera Kolei Śląskich zlokalizowanym w hali głównej nowego dworca.