Dni (dla) Ludności

Joanna Gąsior

publikacja 16.07.2012 13:33

Mikołów: smakowali różnosmakowe oliwy wytłaczane naturalnymi środkami, a dzieci uczyły się, jak w domu zrobić kefir.

Dni (dla) Ludności Warsztaty „Dni Ludności” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - dzieci uczą się wykorzystywać bogactwa natury w pracach plastycznych Archiwum Centrum Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej Śląskiego Ogrodu Botanicznego

„Dni Ludności” - święto zachęcające mieszkańców regionu do życia w przyjaźni z przyrodą - obchodziło Centrum Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej Śląskiego Ogrodu Botanicznego. 14 i 15 lipca spacerujący po terenach przy mikołowskim ogrodzie uczestniczyli w wykładach oraz wycieczce z przewodnikiem do Sośniej Góry, parkowej części ogrodów. Była możliwość spróbowania różnosmakowych oliw wytłaczanych naturalnymi środkami, najmłodsi uczyli się tymczasem, jak w domowych warunkach przygotować kefir.

„Dni Ludności” odbyły się po to, by uświadomić zebranym, w jaki sposób m.in. konsumpcjonizm przyczynia się do degradacji środowiska. – Problemy związane z  jego ochroną mogą rozwiązywać ci, którzy są do tego przygotowani, dlatego chcemy, by nasze spotkania trafiały nie tylko do ekologów, ale też do pojedynczego człowieka, całych rodzin –  mówi Paweł Kojs, dyrektor ogrodu.