Mysłowice odfrunęły!

ks. Paweł Łazarski

publikacja 07.06.2012 18:30

Nikt się nie nudził i nie narzekał na brak atrakcji. Wielki, ekumeniczny koncert rodzinny przyciągnął do Mysłowic mnóstwo ludzi. Gwiazdą był Leeland, jeden z najbardziej znanych zespołów chrześcijańskich w USA. Artyści w czasie występu pociągnęli do wspólnej zabawy publiczność.

Mysłowice odfrunęły! Muzykom z USA Polska spodobała się tak bardzo, że obiecali wrócić z kolejnymi koncertami ks. Paweł Łazarski/GN

III edycja koncertu  „Bądź jak Jezus ” w tym roku odbyła się na terenie kompleksu wypoczynkowego Słupna w Mysłowicach. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników, którzy cały czas przewijali się przez teren obiektu. Przychodzili całymi rodzinami, nie tylko z najbliższych stron. Odbywający się po raz trzeci koncert ma już swoich wiernych fanów. Poprzednie edycje odbywały się w Chorzowie. Zmiana miejsca przyciągnęła do Mysłowic dotychczasowych uczestników z Chorzowa, Katowic, Tychów, Rybnika a nawet Krakowa. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje i zabawy. Podczas koncertu cały czas trwał dyżur spowiedników w specjalnie przygotowanym namiocie.

W tym roku wystąpili tacy wykonawcy jak: Trąbki Jerycha, Mate.O., Anti Babylon System, Bęsiu i Rymcerze, Alijah, Wniebowzięci. Ta ostatnia formacja to nowy projekt muzyczny, który współtworzy kilkunastu wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Spośród nich w Mysłowicach wystąpili:  Mietek Szcześniak, Mate.O., Agnieszka Gorączkowska, Monika Kuszyńska. Szczególnie gorąco publiczność przyjęła Monikę Kuszyńską, która po wypadku sprzed 6 lat wraca na scenę. Ostatnio wystąpiła m.in. na opolskim festiwalu. Piosenkarka z wielkim opanowaniem opowiadała jak mocno wypadek zmienił jej sposób patrzenia na życie. Paulina Wybieracka jest jedną z jej fanek. I choć sama też jest na wózku inwalidzkim,to jednak przyjechała aż spod Zielonej Góry, aby posłuchać występu Moniki. Artystka swoja postawą, podczas ciągle trwających zmagań ze skutkami wypadku, przywróciła jej siły i Paulina już pomału zaczyna chodzić o kulach. Paulina w dniu koncertu obchodziła urodziny, a ponieważ się znają z Moniką nie mogło jej na nim zabraknąć.

Gwiazdą wieczoru był jednak jeden z najbardziej znanych amerykańskich zespołów chrześcijańskich LEELAND. Był to ich pierwszy występ w Polsce, który już pokazał jak wielką znaleźli grupę fanów bez względu na wiek. Ich koncert był jednym, wielkim świadectwem wiary przeplatanym muzyką rockowa łatwo wpadającą do ucha i chwytającą za serce. Muzycy wystąpili w koszulkach z białym orłem na czerwonym tle i napisem POLSKA, czym mocno ujęli widownię.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Światło-Życie. Patronat honorowy objęli: abp Wiktor Skworc oraz prof. Jerzy Buzek.