Nowe Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Biuro zostało powołane m.in. w trosce o zapewnienie właściwej i odpowiedzialnej komunikacji medialnej.

Arcybiskup Andrzej Przybylski, wręczając dekrety członkom Biura Prasowego, wyraził nadzieję, że ich posługa przyczyni się do rzetelnego przekazywania informacji dotyczących życia Kościoła partykularnego oraz do roztropnego wykorzystywania środków społecznego przekazu w dziele ewangelizacji. Wskazał na potrzebę ścisłej współpracy pomiędzy wydziałami Kurii Metropolitalnej, instytucjami diecezjalnymi oraz mediami.

W skład Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej weszli:

  • ks. Rafał Skitek - dyrektor
  • ks. Bogdan Kania
  • s. Sara Ruchniewicz SAS
  • Hanna Brocka-Fojcik
  • Paweł Hada

Członkowie Biura Prasowego zobowiązani są do wykonywania powierzonych obowiązków z należytą starannością, zgodnie z nauką Kościoła, obowiązującymi normami prawa oraz wskazaniami arcybiskupa metropolity katowickiego.

« 1 »