GN 24/2018 Archiwum

Koniec ery dorobkowiczów

Pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wolontariusze przeszli także ulicami Katowic.

Uczestnicy marszu wspólnie świętowali otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki i dzieci z Akademii Przyszłości.

Od dziś na stronie www.szlachetnapaczka.pl oraz www.akademiaprzyszloci.org.pl można wybierać rodziny, dla których – na podstawie opisów i list potrzeb – można przygotować paczkę. Dzieciom z Akademii Przyszłości można zafundować całoroczne zajęcia, które pomogą im wygrać przyszłość. 

Co oznacza "Koniec ery dorobkiewicz"?

– Dorobkiewicz to postawa, że dbam tylko o siebie i o swoich. W Polsce kończy się era dorobkiewiczów. Ludzie chcą iść w kierunku sensu życia, życia w świecie wartości, a nie w świecie posiadania. Coraz więcej osób dostrzega, że w sumie dorobek to coś dobrego i ten dorobek można zamienić na dobro – mówi ks. Jacek Stryczek.

Dlaczego o tym mówimy?

– Bo wierzymy w tę zmianę i wpisujemy się w nią. Chcemy pokazać, jak różnych ludzi łączymy i jak oni żyją. W ramach Szlachetnej Paczki Tworzymy nowe projekty: Sztukę Teraz, Modę na Polskę oraz Inwestora Społecznego. Łączymy świat sztuki, mody i biznesu, bo wierzymy, że razem jesteśmy w stanie stworzyć piękniejszy świat, piękniejszą Polskę – przekonuje.

Co oznacza, że paczka rodzi się na nowo?

– Od samego początku mieliśmy wizję na Szlachetną Polskę i od 15 lat trwania paczki staramy się przeprowadzać ludzi od biedy do sukcesów w  życiu. Paczka to już nie tylko pomoc materialna, ale także pomoc prawna, medyczna, a nawet pomoc seniorom. Stworzyliśmy projekt wyciągający ich z osamotnienia zwany Paczką Seniorów.  Od tego roku wprowadzamy także projekt Paczka Biznesu. Zaczynamy od szkolenia wolontariuszy z obszaru zarabiania i wydawania pieniędzy. Następnie wolontariusze z tą wiedzą wrócą do potrzebujących rodzin. Chcemy pomóc Polakom odnaleźć się na wolnym rynku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama