• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Interwencja św. Mikołaja

  Monika Gąsiorowska

  dodane 06.12.2017 16:00

  Każdy z nas potrzebuje uwagi i ciepła ze strony drugiego człowieka. Wiedzą o tym dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) im. Jana Pawła II w Katowicach.

  Właśnie dzisiaj, w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, odwiedził je abp Wiktor Skworc.

  - Metropolita katowicki już po raz trzeci odwiedza naszą placówkę, by spotkać się z małymi pacjentami. Przede wszystkim tymi, którzy wymagają szczególnej, intensywnej opieki. Powoli staje się to już tradycją naszego ośrodka, za co jesteśmy bardzo wdzięczni katowickiej kurii - zaznacza Beata Wojciechowska-Musik, specjalista ds. promocji GCZD.

  Poza życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, do pełnej aktywności i obowiązków, z którymi musi się zmierzyć młody człowiek, abp Skworc skierował także słowa wsparcia do rodzin pacjentów szpitala dziecięcego. Zwrócił uwagę na trud, który ponoszą rodzice w tej „chwili choroby” swoich dzieci, ich miłość, troskę i poświęcenie.

  W trakcie spotkania rozdał chorym dzieciom prezenty, wspólnie z nimi się modlił i udzielił im Bożego błogosławieństwa. Podkreślił też, że postać św. Mikołaja przywołujemy w dniu jego wspomnienia nie tylko dlatego, aby podarować dzieciom słodycze, ale przede wszystkim po to, by za jego wstawiennictwem prosić o dary duchowe, w tym także o łaskę zdrowia.

  O „bezcennym wsparciu i nadziei”, duchowych darach tak ważnych dla podopiecznych i ich bliskich wspominała także dr hab. n. med. Grażyna Sobol-Milejska, kierownik Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii. Pacjentką tego oddziału jest 15-letnia Ola. - Nie mam wielkich marzeń. Cieszę się małymi rzeczami, jak każdy - opowiada z uśmiechem. I dodaje, że choć brzmi to może nieco dziwnie, to choroba i leczenie w tutejszym szpitalu są dla niej doświadczeniem raczej pozytywnym. Wizyty na oddziale nie kojarzą się jej wyłącznie z chemioterapią, której jest poddawana, ale są także okazją do spotkania z koleżankami i  kolegami. A dzisiaj także z wyjątkowym gościem - „zamiennikiem św. Mikołaja”.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół