• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • To moja bardzo osobista płyta

  dodane 16.10.2017 11:06

  Dzisiaj wieczorem koncert promujący pierwszą autorską płytę Gabrieli Blachy "Jakubowy Dar".

  To opowieść o pięknie, które kryje się w codzienności. Na płycie znalazło się 12 autorskich utworów Gabrieli Blachy; niektóre znane wcześniej z wydanych singli, które trafiły na czołówki muzyczny rankingów kilku stacji radiowych.

  „Jakubowy Dar” to płyta bardzo osobista. - To zakończenie pewnego etapu. Powstawała przez ostatnie dwa lata, ale jej teksty są jak najbardziej aktualne. Zawierają przede wszystkim moje obserwacje, uzbierane doświadczenia, ale chciałam w nich dać taką przestrzeń, w której każdy będzie mógł odnieść je do swojego życia. Spróbować zatrzymać się, spojrzeć na to, co ma, w jakiś inny sposób, z dystansu - mówi Gabriela Blacha.

  - Na płycie są utwory, które są bardzo osobiste. Takie jak „Mamo”, a szczególnie „Tato”, który jest bardzo osobistym moim przekazem - mówi o utworze poświęconym ojcu, zmarłemu kilka lat temu muzykowi i kompozytorowi Norbertowi Blasze. Z kolei piosenka „Jakubowy Dar” jest dedykowana mężowi w pierwszą rocznicę ślubu. - To piosenka o małżeństwie, które ma wiele kolorów, ale chcę w niej powiedzieć o tym, że nie ma się czego bać. Nie trzeba się bać relacji z drugą osobą, małżeńskiej, rodzinnej, przyjacielskiej… Ta płyta jest bardzo rodzinna, bo tak naprawdę bez wsparcia rodziny nie byłoby tego wszystkiego - dodaje.

  Okładka płyty "Jakubowy Dar"   Okładka płyty "Jakubowy Dar" Płyta jest zamknięciem pewnego etapu; przed jej autorką już wiele planów. - Wiem, jakie wartości chcę przekazywać, dość uniwersalne, każdy może odnaleźć w nich siebie. Albo wprost Pana Boga, albo zobaczyć, że istnieje droga do Niego. Każdy z nas ma jakieś zadanie tutaj na ziemi, ale naszym celem jest niebo, a tutaj jesteśmy na chwilkę - zauważa.

  Do nagrania płyty zaprosiła 17 muzyków, świetnych wokalistów i instrumentalistów. Znajdziemy na niej wiele odcieni muzycznych - gospel, pop, soul, jazz.

  Gabriela Blacha jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej (na kierunku gra na skrzypcach). Jest liderką kwartetu C.D.N. W ramach projektu „Wesoły Wędrownik” zajmuje się promowaniem twórczości i działalności swojego ojca Norberta Blachy. Prowadzi też studio nagrań StudioB1 w Gliwicach.

  Koncert premierowy pierwszej autorskiej płyty Gabrieli Blachy „Jakubowy Dar” odbędzie się dzisiaj - 16 października o 19.00 w Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach (Rynek 10).

  JAKUBOWY DAR - GABRIELA BLACHA feat RADOSŁAW PENDZIAŁEK
  Gabriela Blacha

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół