Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Bierzmowańcy, do zobaczenia w katedrze!

Na wspólne świętowanie, Mszę, posiłek i gry integracyjne w sobotę 16 września młodych zaprasza abp Wiktor Skworc.

Zaproszenie metropolita katowicki kieruje do wszystkich młodych archidiecezji katowickiej, którzy niedawno przyjęli sakrament bierzmowania.

Radosne spotkanie odbędzie się w sobotę 16 września od 9.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W programie Eucharystia, posiłek, zabawy integracyjne oraz możliwość odwiedzenia Wydziału Teologicznego UŚ.

Poniżej zaproszenie abp. Wiktora Skworca.

Drodzy Rodzice Bierzmowanych i Świadkowie! Drodzy Bierzmowani!

Po minionych wakacjach, już na progu nowego roku szkolnego, we wspólnocie archidiecezji, parafii i rodzin chcemy wspomnieć niedawne wydarzenie w waszym życiu, którym było spotkanie z Duchem Świętym w sakramencie bierzmowania.

Okazją do wspólnotowego wspominania tych „wielkich rzeczy, jakich dokonał Wszechmocny” (por. Łk 1,49) będzie wspólne dziękczynienie za dar Ducha Świętego i Jego dary, które chcemy przeżyć podczas Archidiecezjalnego Święta Bierzmowanych, zaplanowanego na sobotę 16 września.

Bardzo serdecznie zapraszam młodzież z wszystkich parafii naszej archidiecezji, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania.

Do katedralnego wieczernika w Katowicach zapraszam także świadków bierzmowania i animatorów. Chcemy raz jeszcze wspólnie podziękować Bogu za sakrament prowadzący ku dojrzałości chrześcijańskiej i otworzyć nową kartę Waszego współdziałania z Duchem Świętym i zaangażowania w dzieło ewangelizacji.

Początek spotkania i zawiązanie wspólnoty o 9.30. O 10.30 Eucharystia, następnie wspólny posiłek, gry i zabawy integracyjne oraz możliwość odwiedzenia Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Serdecznie zapraszam Was do katedry w Katowicach, której patronuje Chrystus Król, a na drogę pielgrzymowania udzielam Wam błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy