• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Bierzmowańcy, do zobaczenia w katedrze!

  jj

  dodane 11.09.2017 09:14

  Na wspólne świętowanie, Mszę, posiłek i gry integracyjne w sobotę 16 września młodych zaprasza abp Wiktor Skworc.

  Zaproszenie metropolita katowicki kieruje do wszystkich młodych archidiecezji katowickiej, którzy niedawno przyjęli sakrament bierzmowania.

  Radosne spotkanie odbędzie się w sobotę 16 września od 9.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W programie Eucharystia, posiłek, zabawy integracyjne oraz możliwość odwiedzenia Wydziału Teologicznego UŚ.

  Poniżej zaproszenie abp. Wiktora Skworca.

  Drodzy Rodzice Bierzmowanych i Świadkowie! Drodzy Bierzmowani!

  Po minionych wakacjach, już na progu nowego roku szkolnego, we wspólnocie archidiecezji, parafii i rodzin chcemy wspomnieć niedawne wydarzenie w waszym życiu, którym było spotkanie z Duchem Świętym w sakramencie bierzmowania.

  Okazją do wspólnotowego wspominania tych „wielkich rzeczy, jakich dokonał Wszechmocny” (por. Łk 1,49) będzie wspólne dziękczynienie za dar Ducha Świętego i Jego dary, które chcemy przeżyć podczas Archidiecezjalnego Święta Bierzmowanych, zaplanowanego na sobotę 16 września.

  Bardzo serdecznie zapraszam młodzież z wszystkich parafii naszej archidiecezji, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania.

  Do katedralnego wieczernika w Katowicach zapraszam także świadków bierzmowania i animatorów. Chcemy raz jeszcze wspólnie podziękować Bogu za sakrament prowadzący ku dojrzałości chrześcijańskiej i otworzyć nową kartę Waszego współdziałania z Duchem Świętym i zaangażowania w dzieło ewangelizacji.

  Początek spotkania i zawiązanie wspólnoty o 9.30. O 10.30 Eucharystia, następnie wspólny posiłek, gry i zabawy integracyjne oraz możliwość odwiedzenia Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

  Drodzy Młodzi Przyjaciele!

  Serdecznie zapraszam Was do katedry w Katowicach, której patronuje Chrystus Król, a na drogę pielgrzymowania udzielam Wam błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

  Szczęść Boże!

  † Wiktor Skworc

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół