• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Chwała Panu za cud!

  Joanna Juroszek Joanna Juroszek

  dodane 04.08.2017 18:55

  Pielgrzymka to nie tylko czas wspólnej drogi i zabawy. To także możliwość podzielenia się świadectwem. O uratowanym chłopcu, który 20 minut tonął w Bałtyku, mówiła pielgrzymom Monika z Czerwionki-Leszczyn.

  Wzruszającym świadectwem Monika, idąca w grupie VII, z pielgrzymami podzieliła się w Kaletach-Miotku. Tam w trzecim dniu drogi z Rybnika na Jasną Górę pielgrzymi zgromadzili się na najdłuższym postoju. Mszy polowej tego dnia przewodniczył bp Jan Kopiec z Gliwic.

  Wcześniej, po konferencji ks. Sebastiana Mandrysza, o różnych drogach powołania mówili franciszkanin, siostra służebniczka, małżeństwo oraz kapłan diecezjalny. Świadectwo dała także wspomniana już wcześniej Monika.

  Martwy wraca do życia

  Swoje nawrócenie przeżyła 18 maja tego roku - w kolejną rocznicę urodzin Jana Pawła II. - Tak naprawdę wtedy wróciłam do Kościoła i uderzyła mnie ogromna moc Bożych łask - przyznała. 33-letnia kobieta ma dwoje dzieci, jest po cywilnym rozwodzie, należy do wspólnoty Sychar. W czerwcu tego roku wybrała się z dziećmi nad morze i tam właśnie stał się cud.

  Kiedy była na plaży, zobaczyła zrozpaczoną nastolatkę - Dominikę z Nysy. Jak się później okazało, w tym samym czasie tonęli jej rodzice i brat. Rodzice walczyli z morzem przy falochronie, ich 11-letni syn zniknął pod powierzchnią wody.

  Monika w tym czasie zaczęła organizować pomoc oraz mocno modlić się do Boga. Wkrótce z wody wyciągnięto kobietę - panią Ewę, sam na brzeg wydostał się jej mąż Zbyszek. Ciągle jednak nie było widać 11-letniego Konrada.

  Monika mocno wierzyła w Bożą interwencję i w żarliwą modlitwę włączyła innych plażowiczów. Los dziecka zawierzali przez ręce Maryi, modląc się na różańcu. Monika w niebo wołała wtedy: "Boże, Maryjo, Wy wiecie, gdzie jest to dziecko, zwróćcie je rodzicom!".

  Konrad został znaleziony po 20 minutach - jak śnięta ryba przepłynął między nogami ludzi znajdujących się wtedy w wodzie. - Wyciągają to dziecko. Martwy, trup, nie ma szans na ocalenie - opowiadała przejęta Monika.

  Nie ustawajcie!

  Masaż serca trwał 25 minut, towarzyszyła mu cały czas modlitwa. Stał się cud, serce zaczęło reagować. Chłopak trafił na OIOM w Szczecinie. - Lekarka była w szoku, jego stan był stabilny, był tylko utrzymywany w śpiączce farmakologicznej - mówiła dalej Monika.

  Dziś Konrad jest całkowicie zdrowy, nie ma żadnych powikłań w związku z tak długą utratą przytomności. - Chwała Panu za cud! - wołała z radością w głosie Monika.

  Eucharystii przewodniczył bp Kopiec. W homilii zachęcał kapłanów, by naśladowali św. Jana Vianneya, dzisiejszego patrona. - Idźcie i głoście, nie ustawajcie, bądźcie cierpliwi na swojej drodze - mówił im.

  Pielgrzymów prosił o szacunek wobec sakramentów świętych i o przyznawanie się do Jezusa. - Niech inni, patrząc na was, budują się waszym świadectwem wiary - zachęcał.

  Jutro pielgrzymi dotrą już do celu. Na Jasnej Górze razem z Pielgrzymką Katowicką utworzą Pielgrzymkę Archidiecezjalną. Mszy o 15.00 na wałach jasnogórskich przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • MarcinWalecki
   04.08.2017 21:23
   Ludzkie ograniczenia nie istnieją w Bożym Królestwie !
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół