• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Rywalizacje kleryków

  ks. Sebastian Kreczmański

  dodane 06.05.2017 10:03

  Przyjechali z Olsztyna, Krakowa oraz Radomia do Katowic, aby wziąć udział w VII Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej.

  Główne rozgrywki odbywają się w sobotę w Ośrodku Sportowym „Kolejarz” w Katowicach na Józefowcu. Tam rozgrywane są mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce oraz mecz finałowy rozgrywek. Przedtem klerycy uczestniczą we wspólnej Eucharystii.

  Całość wydarzenia rozpoczęło piątkowe spotkanie na auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ogólnopolskich rozgrywkach biorą udział cztery drużyny z całej Polski wyłonione we wcześniejszych spotkaniach.

  - Niewątpliwie zmagania sportowe mają swoje ważne miejsce w formacji seminaryjnej - powiedział ks. Marek Panek, rektor śląskiego seminarium. - Sytuują się one w tym podstawowym wymiarze formacji ludzkiej (…). Sport jest także okazją do spotkania. Jest też okazją do sprawdzenia się w rywalizacji: jak funkcjonuję w stresie, jak reaguję, jak się zachowuję wobec rywala, wobec kolegi? To wszystko są istotne elementy - dodał.

  Rektor wspomniał także, że Katowice są dla polskiej siatkówki miejscem emblematycznym, „opromienionym tytułem mistrzowskim z roku 2015 przez reprezentację piłki siatkowej”. - Ale oczywiście stolicą siatkówki kleryckiej od dłuższego już czasu jest Radom - przypomniał, wspominając sukcesy radomskiego seminarium w rozgrywkach sportowych.

  - Zeszłoroczni zwycięzcy, czyli WSD Radom, podzielili się możliwością organizacji mistrzostw i dlatego są one w tym roku właśnie u nas - mówił Kamil Pyta z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, współorganizator mistrzostw.

  Tłumaczył także, w jaki sposób zostały wyłonione drużyny, które grają w finale. - Poszczególne seminaria, które wyraziły chęć udziału w tych mistrzostwach, spotykały się wcześniej na rozgrywkach grupowych, z których wyłoniono drużyny, które właśnie przywitaliśmy tutaj w Katowicach.

  Po zakończeniu Mistrzostw w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odprawione będzie nabożeństwo majowe. Wezmą w nim udział alumni, którzy przyjechali do Katowic z innych diecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół