• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Młodzi, w niedzielę widzimy się w katedrze!

  red.

  dodane 07.04.2017 10:24

  Pamiętacie ŚDM w Krakowie? W najbliższą niedzielę czeka nas kolejny, XXXII już ŚDM. Na Mszę w waszej intencji do katedry Chrystusa Króla zaprasza abp Wiktor Skworc. Początek o 14.00, od 13.30 - przygotowanie liturgii.

  Na Niedzielę Palmową razem z Fundacją Młodzi dla Młodych przygotowaliśmy dla was specjalne, darmowe wydanie "Gościa Młodzieżowego". Po Eucharystii na wszystkich czekać będzie poczęstunek.

  Spotkanie to kolejny etap w drodze na Panamę 2019. Jego hasłem są słowa: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1,49).

  Relację z Niedzieli Palmowej znajdziecie na katowice.gosc.pl. Na żywo Mszę św. transmitować będzie również Radio eM (na 107,6 FM i na stronie internetowej)

  Poniżej zaproszenie od metropolity katowickiego oraz zdjęcia z zeszłorocznego spotkania w katowickiej archikatedrze:

  Droga Młodzieży!

  Po pięknych i bogatych doświadczeniach z ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży, zwieńczonych spotkaniami z Ojcem Świętym i młodzieżą z wielu krajów świata w Krakowie, idziemy drogą młodzieńczej radości wiary, którą wskazał św. Jan Paweł II, a dzisiaj wyznacza Papież Franciszek. Okazją do utrwalenia w sobie „wielkich rzeczy, jakich dokonał Wszechmocny” (por. Łk 1,49) będzie kolejny, 32. Światowy Dzień Młodzieży, który będziemy przeżywać w nadchodzącą Niedzielę Palmową. Choć zgromadzimy się we wspólnocie młodych Kościoła katowickiego, to jednak przeżyjemy czas spotkania i modlitwy w duchowej łączności z wszystkimi, którzy w wielu katedrach świata dołączą do radosnego tłumu wołającego na cześć Jezusa Chrystusa: „Hosanna Synowi Dawidowemu”. Przewodniczką naszej modlitwy będzie Maryja, od której chcemy uczyć się towarzyszenia Jezusowi i powierzania Mu z ufnością swojego życia, swoich planów i marzeń.

  Drodzy Młodzi Przyjaciele!

  Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, na godz. 14.00 do katowickiej katedry. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania i do wolontariuszy zaangażowanych w dzieło Światowych Dni Młodzieży. Zapraszam młodzież związaną z Ruchem Światło-Życie, licealistów i studentów. Proszę, żebyście dostępnymi Wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.

  Na drogę pielgrzymowania do katedry Chrystusa Króla w Katowicach udzielam Wam, a także Waszym bliskim i wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii pasterskiego błogosławieństwa!

  † Wiktor Skworc
  Arcybiskup Metropolita Katowicki

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół