• facebook
 • rss
 • Nowy wicemarszałek województwa śląskiego

  Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

  dodane 20.03.2017 17:05

  Został nim Michał Gramatyka z Tychów, członek PO. Jest doktorem prawa, specjalistą w dziedzinie kryminalistyki i basistą szantowego zespołu "Perły i łotry".

  Sejmik Województwa Śląskiego powołał Michała Gramatykę na stanowisko wicemarszałka 20 marca.

  Dotychczasowy radny Sejmiku, należący do Platformy Obywatelskiej, zastąpi Aleksandrę Skowronek (również z PO), która była wicemarszałkiem od marca 2014 roku. W Zarządzie Województwa Śląskiego odpowiadała m.in. za służbę zdrowia. Teraz ma zarządzać Funduszem Górnośląskim.

  Michał Gramatyka zajmie jej miejsce. - Obszar, którym będę się zajmował obejmuje problematykę służby zdrowia, środków unijnych, a także kwestie edukacji i współpracy z wyższymi uczelniami. Dzisiaj chciałem podziękować za wybór na to stanowisko, w szczególności radnym opozycyjnym, którzy nie zagłosowali przeciw mojej kandydaturze. Traktuję to jako wyraz zaufania, a z drugiej strony jako ogromną odpowiedzialność - powiedział tuż po głosowaniu.

  W 2015 roku Michał Gramatyka bez powodzenia startował w wyborach uzupełniających do Senatu RP z Tychów, Mysłowic i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Pytaliśmy go wtedy - podobnie jak pozostałych kandydatów - o poglądy na tematy światopoglądowe. Z jego ówczesnych deklaracji wynikało, że pod tym względem jest na prawym skrzydle swojej partii. Odpowiedział nam, że gdyby miał zasiadać w Senacie, głosowałby za zwiększeniem prawnej ochrony dzieci nienarodzonych. W sprawie wprowadzenia instytucji związków partnerskich oddałby głos przeciw, natomiast w kwestii zakazu in vitro wstrzymałby się od głosu.

  Michał Gramatyka jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym, samorządowcem i  menedżerem z doświadczeniem w sektorze publicznym i prywatnym. Jest członkiem PO, a od 2013 roku radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie zasiadał m.in. w komisji zdrowia. W latach 2009-2013 był zastępcą Prezydenta Miasta Tychy, skąd odszedł do koncernu energetycznego koncernu Enea na stanowisko wicedyrektora.

  Ma żonę i dzieci. W wolnych chwilach gra na gitarze basowej i śpiewa szanty oraz morski folk w znanym zespole „Perły i łotry”. Organizuje też w Tychach szantowe festiwale.

  «« | « | 1 | » | »»

  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół