• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Życie pełne Ducha Świętego

  jj

  dodane 02.02.2017 15:00

  - Bóg zapłać za modlitwę, wspólną pracę, służbę i świadectwo współdziałania dla sprawy Królestwa Bożego - mówił osobom konsekrowanym abp Wiktor Skworc.

  - Bądźmy wszyscy wsłuchani w Ducha jak Maryja, która otrzymała wielki przywilej ofiarowania Ojcu Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jednorodzonego, jako ofiarę czystą i świętą! Niech przyczynia się za nami, abyśmy byli zawsze otwarci na podejmowanie dzieł, których On nie przestaje inspirować dla dobra Kościoła oraz całej ludzkiej rodziny. Zatem - mocni Duchem - Idźcie i głoście całemu światu Ewangelię! - dodał na zakończenie Mszy sprawowanej w ich intencji.

  Na modlitwie z biskupami w katowickiej katedrze Chrystusa Króla siostry, zakonnicy oraz świeccy konsekrowani zgromadzili się w święto Ofiarowania Pańskiego. Od 20 lat, dzięki Janowi Pawłowi II, to święto obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego.

  W homilii abp Wiktor Skworc podkreślał, że dzisiejsza uroczystość jest uwielbieniem Boga za życie konsekrowane w Kościele. Święto jest też okazją do okazania szacunku osobom podejmującym takie formy powołania oraz przypomnieniem im samym, do jakiego życia zostały powołane.

  - Istnieje wielka konieczność, aby życie konsekrowane objawiało się coraz bardziej jako "pełne radości i Ducha Świętego", aby wyruszało z rozmachem na misyjne drogi, aby uwierzytelniało się mocą żywego świadectwa, ponieważ "człowiek współczesny chętniej słucha świadków niż mistrzów, a jeżeli słucha mistrzów, to tylko dlatego, że są świadkami" - mówił metropolita katowicki, powołując się na słowa Jana Pawła II. 

  Abp Skworc przypomniał także hasło obecnego roku duszpasterskiego w Polsce - "Idźcie i głoście", do realizacji którego zaproszone są też osoby konsekrowane. Przypominając brata Alberta, zachęcał do lektury jego pism.

  - Z wielu myśli brata Alberta przywołuję jedną: "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Czy Jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On". Bracia i Siostry! Mocą sprawowanej i przyjmowanej Eucharystii - nie chcemy być skąpi w ofiarowaniu siebie, swego czasu Bogu i ludziom! - wyjaśniał.

  Metropolita podziękował także za posługę osób konsekrowanych w parafiach. Zachęcał ich do dalszej współpracy w realizacji postanowień II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

  Na Eucharystii siostry i bracia zakonni oraz świeccy konsekrowani odnowili swoje śluby. Każdy, kto przystąpił do Komunii św., otrzymał ją pod dwiema postaciami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół