• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach kończy 80 lat

  raf /PAP

  |

  PAP

  dodane 10.01.2017 14:17

  Uroczysty jubileusz kształcącej 11 tys. studentów szkoły wyższej odbędzie się w środę 11 stycznia.

  – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jedną z pięciu publicznych uczelni ekonomicznych w kraju, największą i najstarszą uczelnią ekonomiczną w regionie. Od początku stawia na edukację w zakresie wiedzy o nowoczesnej gospodarce oraz na współpracę z biznesem i administracją publiczną. W swojej 80-letniej tradycji uczelnia wykształciła ponad 80 tys. cenionych w kraju i za granicą absolwentów" – powiedział PAP rektor uczelni dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

  Wśród nich rektor wymienił m.in. prof. Eugeniusza Gatnara, obecnego członka Rady Polityki Pieniężnej, i dr. Borysa Budkę, byłego ministra sprawiedliwości.

  – Kształcimy prezesów największych firm w Polsce. W ostatnim rankingu Rzeczpospolitej "Kuźnia prezesów" z grudnia 2016 r., badającym, jakie uczelnie kończą dyrektorzy największych polskich firm, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach może pochwalić się 2. miejscem na Śląsku i 13. pozycją w ogólnopolskiej tabeli" – dodał rektor.

  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach powstał w grudniu 1936 roku jako prywatne Wyższe Studium Nauk Społeczno-Gospodarczych. Za początkową datę działalności szkoły uważa się jednak 11 stycznia 1937 r., kiedy odbyła się inauguracja pierwszego roku akademickiego. Studia na jedynym wówczas Wydziale Organizacji Przemysłowej rozpoczęło kilkadziesiąt osób.

  W 1972 r. katowickiej Wyższej Szkole Ekonomicznej nadano imię Karola Adamieckiego – wybitnego inżyniera i ekonomisty. W 1974 r. placówka przemianowana została na Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego.

  Od października 2010 r. uczelnia działa jako Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Składa się z pięciu wydziałów: Zarządzania, Ekonomii, Finansów i Ubezpieczeń, Informatyki i Komunikacji oraz Biznesu, Finansów i Administracji. Łącznie na tych wydziałach z siedzibami w Katowicach i Rybniku kształci się ok. 11 tys. studentów. Uniwersytet od lat prowadzi też działania skierowane do dzieci, młodzieży i seniorów.

  W środę w uroczystym posiedzeniu Senatu i Rad Wydziałów z okazji jubileuszu 80-lecia uczelni weźmie udział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

  Logo uroczystości   Logo uroczystości Materiały archiwalne Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gość
   17.10.2017 01:38
   Wrzucam interesującą opinię lekarza rezydenta z Krakowa: https://twitter.com/tomaszsamolyk/status/919562428052070400
  • partia u władzy
   17.10.2017 06:50
   PiS rządzi w stylu PZPR: znów mamy strajki i ustalanie wynagrodzeń przez rząd, a nie przez pracodawcę.
  • Malina-m3
   21.10.2017 22:53
   To wszyscy hejtujący tu, lecz cie się sami, z dala od lekarzy...
  • Krzysztof
   26.10.2017 20:42
   Jestem ojcem niepełnosprawnej od pierwszego dnia po urodzeniu życia dziecka. Od 18u lat walczymy z tą straszną niepełnosprawnością. Cztero-kończynowe porażenie, ataki padaczki, prężenia dystoniczne. To wszystko po szczepieniu. Przez ten czas przeszliśmy bardzo wiele i zetknęliśmy się bardzo twardo z tzw. służbą zdrowia. Elementarny brak wiedzy, wprowadzanie w błąd, lekceważenie pacjenta, całkowity brak odpowiedzialności i rażące popełnianie wciąż błędów. Rezydenci w szpitalach to już w ogóle nie wiedzą o co chodzi. Ich protest potwierdza tylko głęboką demoralizację na studiach. Za co oni chcą tyle pieniędzy?
   Więcej niż profesorowie? Leczenie objawów, to sposób na dożywotnie wyciąganie pieniędzy z okaleczanych ludzi. Onkologia to całkowite pomieszanie pojęć. Dobijanie chemią i tzw. radioterapią (Czarnobylem) to katastrofa. Jestem zbulwersowany takimi żądaniami rezydentów. Cały system służby zdrowia do zakopania, a nie wpompowywania kolejnych pieniędzy. Niech zaczną leczyć skutecznie przyczyny. Niech mają płacone za to, jak ludzie nie będą chorować. Za chorowanie swoich pacjentów powinni być karani. Wtedy zaczęli by się uczyć, co to zioła, witaminy, minerały, zdrowe odżywianie. Dla rezydentów to całkowita abstrakcja. Lekarze nie są uczeni, jak działają witaminy, jak je używać. Niech najpierw zasłużą na te pieniądze.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół