• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Festiwal "Na pielgrzymich szlakach", Piekary Śląskie, 22 października

  dodane 18.10.2016 09:44

  Piekary Śląskie. IV Festiwal „Na pielgrzymich szlakach” odbędzie się 22 października od 16.00 w auli sanktuaryjnej przy piekarskiej bazylice. Prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami pielgrzymkowymi w różnych formach i z różnych stron świata. Posłuchamy o pielgrzymowaniu pieszym i rowerowy, samotnie i w grupie. Wstęp wolny. Więcej na Facebooku oraz poniżej.
   
  PROGRAM

  16.00 - 1500 na 1050 - na nogach do Rzymu - Kamil Kątny, Wojciech Janosz

  Młodzieńcy z Katowic pielgrzymowali ze swego miasta do Rzymu. W ciągu 40 dni dotarli do Wiecznego Miasta, pokonując 1500 km. Dziękowali za 1050. rocznicę chrztu Polski, za Światowe Dni Młodzieży, za dar wiary.

  www.1500na1050.pl

  16.40 - Pieszo przez Afrykę Wschodnią - Uganda i Rwanda tak blisko, a jednak tak daleko - Darwina Matuszczak

  Małżonkowie Darwina i Jacek pielgrzymowali pieszo z Ugandy do Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie. Pielgrzymując modlili się o pokój i pojednanie w Afryce. Przeżyli niezwykłe ponad miesięczne doświadczenie prawdziwej Afryki. Przy okazji pielgrzymki udało im się zebrać 12 tys. zł na przedszkole prowadzone przez polskie siostry w Rwandzie.

  www.naszewedrowanie.blogspot.com

  17.20 - 1000 km po drogach i bezdrożach Portugalii - Anna Fijałkowska

  Anna czwarty raz wyruszyła w pielgrzymkę drogami św. Jakuba do Santiago de Compostela. Tym razem znaczna część trasy biegła poza wyznaczonymi szlakami. Zmagania z trudnościami samotnego pielgrzymowania przeplatane były radosnymi doświadczeniami drogi i zachwytem nad pięknem Portugalii.

  18.00 - Camino de Madalena, Żarty Matki Bożej i róże w skarpetkach, czyli o tym jak w drodze trzymam się różańca - Magdalena Goik

  Czy da się osiągnąć cel, mimo że się do celu nie doszło? Magdalena odpowie na to pytanie, a także podpowie, dlaczego warto oddać prowadzenie Bogu, i jak przełożyć Camino na swoje życie.

  18.40 Misja JuT - Niniwa Team

  8000 km w 8 tygodni. 38 uczestników rowerowej pielgrzymki zmagało się z własnymi słabościami w drodze dookoła Morza Czarne, prosząc o Boże Miłosierdzie dla świata w Misji "Jezu, ufam Tobie".

  www.niniwateam.pl

  19.20 - Biegiem z Polski do Santiago - August Jakubik

  Ultramaratończyk i rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym podjął wyzwanie dobiegnięcia do św. Jakuba. Pokonanie dystansu prawie 3000 km z Rudy Śląskiej do Santiago de Compostela zajęło mu 43 dni.

  www.augustjakubik.pl

  20.00 Nowa Droga - projekcja filmu

  Film w reżyserii Jana Borowca jest zapisem pielgrzymki, drogi, w którą ruszają dwie osoby: opiekun - Jacek, historyk z doświadczeniem w pielgrzymowaniu oraz młody człowiek, który właśnie opuścił celę zakładu karnego w ramach zwolnienia warunkowego.

  W ciągu 30 dni pokonują 900 km szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca. Wsie i miasta, las, pole, asfalt. Kościoły i domy zwykłych ludzi. Droga z każdym dniem zmienia młodego człowieka. Zauważa, że są ludzie, którym zależy na nim bez względu na to, co zrobił i kim jest. Po drodze spotykają niesamowitych ludzi, którzy goszczą ich albo zapraszają z drogi do siebie na coś do zjedzenia. Kiedy dowiadują się, że wyszedł właśnie z zakładu karnego, nie są tym faktem przerażeni ani zdziwieni. Dzięki takim osobom spotkanym po drodze młody człowiek zaczyna się zmieniać.

  Zwiastun filmu  https://vimeo.com/106588187

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół