• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Najważniejsza ocena to świętość

  ks. Sebastian Kreczmański

  dodane 14.10.2016 17:58

  Pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca sprawowano Eucharystię w intencji nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Msza św. została odprawiona w kościele św. Rodziny w Katowicach-Brynowie.

  - Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? My jako wspólnota uczniów i nauczycieli przychodzimy z tym samym pytaniem do naszej świątyni. Wiemy, że odpowiedzi może nam udzielić jedynie Chrystus obecny w Słowie Bożym oraz pod postaciami eucharystycznymi - powiedzieli uczniowie na rozpoczęcie Eucharystii sprawowanej w intencji nauczycieli oraz pracowników oświaty.

  Metropolita katowicki zwrócił uwagę, że w tym dniu należy nie tylko modlić się za nauczycieli, ale również za rodziców.

  - Moi drodzy, dzisiaj wdzięczność dotyka też tych pierwszych nauczycieli. Są nimi rodzice. To właśnie w rodzinie dokonuje się pierwszy przekaz i pewnej wiedzy, i kultury, i religii, i historii... To dokonuje się w rodzinie. Dlatego pamiętamy dzisiaj też o rodzicach - powiedział w homilii.

  Abp Skworc, nawiązując do liturgii słowa, zwrócił uwagę, że również Jezus Chrystus jest nauczycielem. - Przychodzimy tutaj, do kościoła, aby pytać Nauczyciela ludzkości o to, co mamy czynić (...) Tutaj przychodzimy, aby słuchać Ewangelii, aby wsłuchiwać się w to, co ten dobry Nauczyciel ma nam do powiedzenia - mówił.

  - Bóg troszczy się o nas i dlatego dał mam dobrego Nauczyciela, Jezusa Chrystusa z Nazaretu, który przyszedł po to, by człowiekowi głosić Dobrą Nowinę - dodał.

  Kończąc homilię hierarcha życzył zgromadzonym w kościele, aby byli dobrymi uczniami, zarówno w szkole, do której chodzą, jak i w szkole Jezusa Chrystusa. - Nie zapominajmy o tym, że najwyższą oceną, jaką się otrzymuje w szkole Jezusa Chrystusa jest świętość - powiedział.

  Po Eucharystii w intencji nauczycieli oraz pracowników oświaty uczniowie wraz z wychowawcami i dyrekcją przeszli do Niepublicznej Katolickiej Szkoły im. Świętej Rodziny. Tam dalej świętowali z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół