• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Targowe gry książkowe

  Anna Derkowska

  dodane 01.10.2016 08:53

  Ponad 100 autorów, ok. 150 wystawców przez trzy dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Tak w skrócie wyglądają Śląskie Targi Książki.

  - Targi w takiej formule odbywają się po raz drugi. Parę godzin po otwarciu widzimy, że ludzi jest więcej niż w zeszłym roku. Tym razem zamiast jednej sceny mamy trzy, bo jest tyle imprez towarzyszących. O Śląskich Targach Książki informujemy wystawców i czytelników podczas innych imprez, które organizujemy, czyli majowych Targów Książki w Warszawie, czerwcowego Miasteczka Literackiego w Szczecinie i wakacyjnego Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni - mówił Rafał Skąpski, prezes Targi Książki sp. z o.o. organizatora Targów.

  - Na Targach Książki jestem po raz pierwszy. Bardzo mi się tu podoba. Można zarówno kupić książki taniej niż w księgarni, jak i spotkać autorów. Poza tym są również stoiska muzeów, stacji telewizyjnych i radiowych, bibliotek, urzędów miast i teatrów. Jest też dużo zajęć dla najmłodszych: w jednym miejscu mogą rysować najdłuższą kartkę urodzinową, w dwóch innych pograć w przeróżne gry planszowe, są też warsztaty dla dzieci. Myślę, że jutro lub w niedzielę przyjadę tu z całą rodziną - mówiła Mariola Kubalska.

  - Ja dostałam mnóstwo zakładek, płytę, balonik i książeczkę. Brałam też udział w warsztatach „Jak zdobyć nagrodę Nobla?”. Rysowałam również najdłuższą kartkę. Trochę się przy tym pobrudziłam, ale pani prowadząca powiedziała, że przynajmniej nie udawałam tylko naprawdę wkładałam serce w malowanie - przyznała Wiktoria Janus.

  - Po raz pierwszy brałam udział w grze targowej. To znaczy organizatorzy tego tak nie nazwali, ale zasady przypominały grę miejską. Dostaliśmy kartę z pytaniami i numerami stanowisk, na których mieliśmy uzyskać na nie odpowiedzi. Miałam trochę problemów ze znalezieniem wszystkich, ale przy pomocy mapy targów poradziłam sobie. W dwóch miejscach zanim zdążyłam zadać pytanie uzyskałam odpowiedź, która jednak w ogóle nie pasowała do mojej karty. Okazało się, że było tylu chętnych, że organizatorzy dawali karty przewidziane na jutro. Tymczasem wystawcy nauczyli się już odpowiedzi z poprzednich kart i gdy mówiłam o konkursie, po prostu odpowiadali – opowiadała Ewa z Katowic.

  II Śląskie Targi Książki trwają od 30 września do 2 października. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Szczegółowy plan znajduje się http://www.slaskczyta.pl/program/

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół