• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Dzieci Maryi na Dniu Wspólnoty

  Ks. Sebastian Kreczmański

  dodane 19.09.2016 11:00

  Uroczystej Eucharystii w ich intencji przewodniczył w katowickiej katedrze bp Marek Szkudło.

  – Ta Eucharystia jest podziękowaniem za czas rekolekcji wakacyjnych oraz podsumowaniem poprzedniego roku formacyjnego. Jest także sprawowana w intencji dobrego przeżycia rozpoczynającego się roku formacyjnego – powiedział ks. Sebastian Mandrysz.

  W homilii bp Szkudło zwracając się do dzieci zebranych w katedrze pytał, czym chce ich nakarmić Pan Bóg. – Pan Bóg chce Was dzisiaj nakarmić swoim Słowem, które brzmi pewnie dość trudno jak na młode uszy... – mówił. – Słyszeliście przed chwilą fragment Ewangelii i bardzo dziwną historię o człowieku, który stracił pracę. A stracił ją, bo nie był uczciwy, nie był wierny powierzonym obowiązkom. Tak, to smutna historia, bo jak człowiek straci pracę, zawsze jest smutno. Zawsze więc pamiętajcie, by nie tylko być wdzięcznymi mamie i tacie gdy pracują, ale też zawsze się o tę pracę dla nich módlcie – zachęcał pomocniczy biskup katowicki.

  Biskup katowicki przypomniał też morał wypływający z dzisiejszej ewangelicznej przypowieści: „Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. – Możesz się okazać wierny i wierna. Bez względu na to, ile masz lat. Obojętnie, do jakiej szkoły chodzisz, możesz już dzisiaj stać się kimś wielkim – powiedział bp Szkudło.

  Pomocniczy biskup katowicki zachęcał także do podziękowania wszystkim, dzięki którym Dzieci Maryi mogą się w ciągu roku formować oraz dzięki którym mogły uczestniczyć w rekolekcjach. – Może nawet teraz, wypowiedzcie to słowo: Dziękujemy! Wobec sióstr zakonnych, kapłanów, animatorek i animatorów... – zachęcał.

  Hierarcha wskazał również na to co to znaczy być Dzieckiem Maryi. – To znaczy, że chcecie tak jak Ona być wierni Bogu we wszystkim, czego od Was oczekuje. W małych rzeczach również. Jak Ona, Panna Wierna – powiedział.

  Na zakończenie Eucharystii wyrazy wdzięczności wobec posługujących w parafiach i na rekolekcjach wyraził ks. prał. Jan Morcinek.

  Eucharystii towarzyszyła Schola utworzona z połączonych wspólnot Dzieci Maryi z parafii w Rudzie Śląskiej-Orzegowie, Katowicach-Bogucicach oraz z parafii św. Wawrzyńca w  Chorzowie.

  Dzieci Maryi to ruch, który zrodził w oparciu o duchowość Katarzyny Labouré, której Maryja zleciła wykonanie medalika z napisem „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. W archidiecezji katowickiej został założony w 1978 roku przez ks. prał. Jana Morcinka na zlecenie ówczesnego biskupa katowickiego Herberta Bednorza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół