• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Konkurs WUG "Na początek 180 dni bez wypadku", 15 maja - 10 listopada

  dodane 06.05.2016 16:13

  Wyższy Urząd Górniczy. Celem konkursu "Na początek 180 dni bez wypadku" jest promowanie osiągnięć w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy w zakładach górniczych. Mogą w nim uczestniczyć zakłady wydobywające węgiel kamienny, rudy miedzi, cynku i ołowiu oraz sól kamienną. Szczegóły TUTAJ.

  Jurorzy będą oceniali wyniki tylko tych kopalń, których kierownicy ruchu zgłosili akces do konkurs w imieniu swoich podwładnych. Nie będą przyjmowane zgłoszenia zbiorowe od przedsiębiorstw wielozakładowych.  

  Zwycięzców wyłoni Kapituła Konkursu na podstawie: analizy stanu BHP w zakładzie górniczym (liczby wypadków, w tym pracowników firm zewnętrznych) i niebezpiecznych zdarzeń, które powodowały ryzyko wypadkowe oraz oceny służb kopalnianych w zakresie działań prewencyjnych.

  Oceniane będą wyniki zgłoszonych do konkursu zakładów w 180 dniowym okresie, czyli od 15 maja do 10 listopada 2016. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród liderom bezpieczeństwa odbędzie się podczas tegorocznej Barbórki WUG. 

  Zgłoszenie do konkursu jest zobowiązaniem podjętym przez kierownictwo zakładu, że bezpieczeństwo załogi będzie ich absolutnym priorytetem w bieżącej działalności.

  Nowo organizowany konkurs różni się nie tylko krótszym okresem oceny wyników od tych prowadzonych lub współprowadzonych przez WUG od wielu już lat, takich jak: „Bezpieczna kopalnia”, „Bezpieczniejszy Oddział Wydobywczy”, „Bezpieczny skok z BHP do górnictwa”. Nie będzie rankingiem. Ma charakter mobilizujący do wzmożenia działań w zakresie prewencji wypadkowej, przestrzegania przepisów. W górnictwie podziemnym kumulują się najgroźniejsze zagrożenia i dochodzi do największej liczby wypadków występujących w całym przemyśle wydobywczym. Dlatego zapraszamy do nowego konkursu załogi kopalń podziemnych.

  Kapituła Konkursu zostanie powoła prezes WUG, w jej składzie będą przedstawiciele: górniczych związków zawodowych, Fundacji „Bezpieczne Górnictwo” im prof. W. Cybulskiego oraz urzędów górniczych nadzorujących podziemne zakłady.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół