• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Podwójne oblicza nauczycieli

  dd /UM Piekary Śl.

  dodane 15.04.2016 11:01

  Nauczyciele z dwóch piekarskich szkół wzięli udział w sesji zdjęciowej promującej Akademicki Zespół Szkół powstały z połączenia I Liceum Ogólnokształcącego i Miejskiego Gimnazjum nr 3.

  Nowa placówka ma już prawie w całości przygotowaną infrastrukturę dla uczniów, którzy zdecydują się do tej szkoły uczęszczać. Dla każdego pierwszoklasisty, który rozpocznie swoją edukację w tak zwanej e-szkole, zostały przygotowane laptopy. Poza tym szkoła zachęca modnymi kierunkami, a także współpracą z uczelniami wyższymi.

  W promowanie Akademickiego Zespołu Szkół włączyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Wzięli oni udział w sesji fotograficznej przygotowanej przez Pawła Szałankiewicza, pracownika Urzędu Miasta i fotografa. - Chcieliśmy ukazać nauczycieli od zupełnie innej, tej mniej znanej, by nie powiedzieć mrocznej strony - mówi fotograf. - Przy okazji pokazaliśmy, że są to naprawdę fajni ludzie, którzy choć traktują swoją pracę poważnie, to potrafią pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

  Każdy z nauczycieli pozował w dwóch stylizacjach. Pierwsza pokazywała dydaktyków z atrybutami przywodzącymi na myśl przedmiot, którego uczą. W drugiej pokazano ich mroczniejszą stronę, w pelerynach i habitach. Efekty sesji zdjęciowej można zobaczyć na nowej stronie internetowej Akademickiego Zespołu Szkół pod adresem: www.azs.piekary.pl. Na stronie tej można również znaleźć aktualności z życia szkoły, odnośniki do e-dziennika, informacje o profilach itp.

  Nowa strona AZS jest jednocześnie prekursorem, ponieważ głównym zamysłem jest ujednolicenie stron internetowych wszystkich placówek oświatowych w Piekarach Śląskich. Na wszystkich ma występować taka sama szata graficzna i na każdej mają być zdjęcia nauczycieli. - W pewnym sensie ujednolicimy cały system edukacji w mieście - wyjaśnia Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta. - Chcemy doprowadzić do sytuacji, że wszystkie piekarskie szkoły nie patrzą na siebie jak na rywala, ale raczej partnera do współpracy, który motywuje ich jednocześnie do działania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół