• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Europejski Kongres Gospodarczy

  dd

  dodane 08.04.2016 20:03

  Największa impreza biznesowa w centralnej Europie potrwa od 18 do 20 maja.

  Po raz pierwszy wydarzenie to będzie organizowane nie tylko w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale też w połączonej z nim bezpośrednio Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”.

  Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - ECC) to trzydniowy cykl wydarzeń spotkań i debat organizowany w Katowicach. W zeszłej edycji imprezy wzięło udział ponad 7 tys. gości z Polski, Europy i świata; wśród nich wiodący przedstawiciele świata biznesu, mediów, nauki i polityki.

  W tym roku po raz pierwszy zrealizowane zostaną European Start-up Days - spotkanie, które łączy start-upy (przedsiębiorstwa tworzone w celu poszukiwania modelu biznesowego gwarantującego mu rozwój) i korporacje.

  - To, co nas utwierdza w tym, że ten projekt ma wielkie znaczenie, jest zainteresowanie nim. Już pierwszego dnia od rozpoczęcia rejestracji chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło 867 osób. W niecały tydzień liczba zarejestrowanych wzrosła do dwóch tysięcy - powiedział Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator kongresu. - W tym roku będziemy mówili o trudnym otoczeniu geopolitycznym Europy, o tym, co się dzieje na Bliskim Wschodzie czy w Afryce Północnej, i jak duży ma to wpływ na gospodarkę i na przyszłość Europy - dodał.

  Tradycyjnie poruszane na kongresie kwestie to, z racji jego organizacji na Śląsku, przemysł i energetyka - tematy związane z reindustrializacją.

  Na ECC każdego roku spotykają się komisarze UE, reprezentanci krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie z Polski i zagranicy, osoby kierujące wielkimi firmami i biznesmeni z Europy, Afryki i Azji.

  - Jednym z wiodących tematów będzie unia cyfrowa, wspólny rynek cyfrowy i telekomunikacyjny całej Unii Europejskiej. Będzie o nim mowa w pierwszym i trzecim dniu Kongresu - zapowiedział Jerzy Buzek, obecny na konferencji prasowej, zapowiadającej VIII już edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  W kolejnych dniach będziemy informowali o najważniejszych wydarzeniach kongresu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół