• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Nocą utworzyli żywe logo ŚDM

  ks. Sebastian Kreczmański

  dodane 05.03.2016 18:59

  Wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, Eucharystia, świadectwa uczestników ŚDM oraz informacje Diecezjalnego Centrum ŚDM wypełniły nocne czuwanie z piątku na sobotę w Piotrowicach.

  - Zanim cokolwiek powiemy, zanim cokolwiek zrobimy, zanim kogokolwiek przywitamy, pomódlmy się wspólnie i przywołujmy Ducha Świętego, aby był Panem tego czasu - rozpoczął modlitwę młodzieży ks. Jacek Michalski, organizator czuwania. - Cieszymy się bardzo, że udało się zorganizować to czuwanie. Nikt nie spodziewał się, że nabierze ono aż takiego rozmachu - mówił ks. Michalski.

  Zebraną w kościele młodzież katowickich dekanatów przywitał proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach, ks. Zenon Buchalik, który w kilku zdaniach opowiedział o kościele i parafii.

  W czuwanie mocno zaangażowała się Grupa 33, która animowała muzycznie całość spotkania.

  Niezwykłym doświadczeniem dla uczestników było utworzenie żywego logo ŚDM. W tym celu młodzież udała się na zewnątrz kościoła, gdzie została podzielona na odpowiednie kolory. Każdy dostał kolorową kartkę, z którą miał stanąć we wcześniej wyznaczonym miejscu. W ten sposób powstał symbol ŚDM złożony z katowickiej młodzieży.

  Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele Diecezjalnego Centrum ŚDM, którzy opowiedzieli o przygotowaniach na lipiec. Ks. Marcin Wierzbicki, duszpasterz młodzieży archidiecezji katowickiej, zaprezentował symbol Roku Miłosierdzia, tłumacząc jego poszczególne elementy.

  Gościem specjalnym wieczoru był bp Matthias Koenig z diecezji Paderborn. W czasie ŚDM przyjedzie do Katowic razem z blisko 300 przedstawicielami młodzieży swojego lokalnego Kościoła.

  Modlącą się młodzież odwiedził również bp Marek Szkudło, który w swoim słowie podziękował wszystkim za obecność oraz modlitwę w intencji ŚDM. Udzielając pasterskiego błogosławieństwa, życzył młodym ludziom wytrwałości i siły.

  W czasie czuwania młodzi zobaczyli oficjalny spot promujący ŚDM, jak również mieli okazję do spróbowania swoich sił podczas wyplatania różańców, które będą prezentem dla pielgrzymów przyjeżdżających z całego świata.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół