• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Wicewojewodowie z południa i północy

  prze

  dodane 11.01.2016 18:24

  Zmiany w województwie śląskim: nowa Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego oraz nowi wicewojewodowie.

  52-letni Jan Chrząszcz, samorządowiec z Bielska-Białej, były dyrektor Poczty Polskiej w tym mieście i założyciel Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, został I wicewojewodą śląskim. Jest związany z PiS - z listy tej partii dostał się do Sejmiku Województwa Śląskiego.

  Stanowisko II wicewojewody otrzymał polityk PiS Mariusz Trepka. Był wicestarostą powiatu myszkowskiego i zastępcą dyrektora ds. finansowo-ekonomicznych w PZZOZ Będzin.

  Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślił, że jeden z wicewojewodów reprezentuje północ, a drugi południe województwa. - To ułatwi rozwiązywanie wielu problemów województwa - skomentował.

  Nowa Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy w Katowicach w poniedziałek 11 stycznia. Rada skupia przedstawicieli pracodawców, pracobiorców i samorządowców. Zastąpiła dawną Komisję Trójstronną.

  Przewodniczenie Rady będzie - zgodnie z nową ustawą - rotacyjne. Pierwszym jej przewodniczącym został Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". Po spotkaniu zdradził, że następne posiedzenie Rady będzie prawdopodobnie poświęcone problemom hutnictwa, działającego w województwie śląskim.

  - Przede wszystkim ta nowa formuła dialogu społecznego ma działać na takiej zasadzie, że nie gasimy pożarów, ale przeciwdziałamy tym pożarom, czyli - jeśli wiemy, że mamy trudną sytuację np. w hutnictwie czy górnictwie - to proponujemy rozwiązania jako Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, które potem idą szczebel wyżej, do Rady Dialogu Społecznego, i tam, mamy taką głęboką nadzieję, są po prostu załatwiane” - powiedział dziennikarzom Dominik Kolorz.

  W spotkaniu uczestniczyli także m.in. profesor Jan Klimek, prezes Izby Rzemieślniczej w Katowicach, reprezentujący w Radzie pracodawców, Stanisław Szwed z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także wojewoda i marszałek województwa śląskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół