• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Miłośnicy literatury w MCK

  Anna Derkowska

  dodane 07.11.2015 22:33

  - Tak szybko wychodzimy? Przecież byliśmy tu niecałe trzy godziny. Nie zobaczyliśmy jeszcze wszystkich stoisk. Zostańmy jeszcze!

  Taką wymianę zdań można było usłyszeć podczas Śląskich Targów Książki. Tegoroczna edycja tego ważnego dla miłośników literatury wydarzenia odbywa się od 6 do 8 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

  - Targi książki są w tym miejscu po raz pierwszy. Do tej pory odbywały się w Spodku. Ponieważ my debiutujemy na Śląsku jako organizator to wybraliśmy nowe miejsce. Aby przyszło dużo osób, wejście na teren MCK jest bezpłatne. W Katowicach prezentuje się 140 wystawców - mówił Tomasz Sałkowski z Murator EXPO, który organizuje m.in. Warszawskie Targi Książki i Plenery Czytelnicze w Gdyni i Szczecinie.

  - Bardzo mi się tu podoba, chociaż spodziewałam się co najmniej takich tłumów jak na targach w Krakowie. Na razie jest mniej osób, ale przynajmniej spokojnie będę mogła zapoznać się z ofertami wydawniczymi. Jako bibliotekarka zaopatruję w książki całą rodzinę. Mam ze sobą listę zakupów, którymi będę obdarowywała najbliższych przynajmniej do końca roku - mówiła Grażyna Dobiczek.

  - To są moje pierwsze targi książki. Trochę żałuję, że nie wzięłam ze sobą więcej pieniędzy, ale może przyjdę tu jutro lub pojutrze z rodziną i wtedy kupię więcej - opowiadała Angelika Makowska z Gimnazjum nr 13 w Katowicach.

  - Jestem tutaj z moją klasą. Naszym celem były warsztaty dla starszych dzieci wokół książki „Zosia z ulicy Kociej”. Przybyliśmy wcześniej i udało nam się uczestniczyć w zajęciach detektywistycznych „Co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki?" prowadzonych przez Dariusza Rekosza. Dzieci grały również w różne gry planszowe znajdujące się na kilku stanowiskach - mówiła Joanna Smolka-Jedlińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Katowicach.

  Podczas targów odbywają się liczne spotkania z autorami m.in. z prof. Jerzym Bralczykiem, Martą Fox, Markiem Krajewskim, Martą Obuch, Mariuszem Szczygłem, Małgorzatą Szejnert, Szczepanem Twardochem. W piątek odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Księgarstwa: „Księgarz - zawód zagrożony?”

  Szczegółowy plan Śląskich Targów Książki znajduje się TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół