• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Jestem w rękach Boga

  Aleksandra Pietryga

  dodane 16.08.2015 13:00

  - Jaki to piękny widok - zachwycił się abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, kiedy zobaczył tysiące kobiet zgromadzonych u Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

  Przybyły ze wszystkich zakątków metropolii katowickiej. Szły pieszo albo przyjechały samochodami, pociągami, autobusami, na rowerach. Są wśród nich lekarki, pielęgniarki, nauczycielki, parlamentarzystki, gospodynie domowe. Córki i wnuczki, mamy i babcie, siostry zakonne. Towarzyszy im hasło roku duszpasterskiego: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

  Na piekarskim wzgórzu powitał je metropolita katowicki. - Wiem, że oczekujecie, abym podjął aktualne tematy - mówił abp Wiktor Skworc. - Wiem, że wiele z was łączy pracę zawodową z obowiązkami w małżeństwie i rodzinie. Często jesteście z tego powodu przemęczone i przepracowane. Jednak praca zawodowa daje wam też satysfakcję i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa oraz własnej wartości. Kościół docenia Wasze zaangażowanie i ducha ofiary, rozumie Wasze ambicje i dostrzega problemy, modli się z Wami i za Was, abyście podołały tak licznym obowiązkom.

  - Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy - mówił abp Wiktor Skworc   - Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy - mówił abp Wiktor Skworc Aleksandra Pietryga /Foto Gość Metropolita katowicki odniósł się także do kwestii służby zdrowia w Polsce oraz kryzysu, jaki przeżywa wiele rodzin i małżeństw. Podziękował dr Jolancie Wadowskiej-Król, która w latach 70. i 80. uratowała setki śląskich dzieci przed zachorowaniem na ołowicę. Była z tego powodu szykanowana przez ówczesne władze, zablokowano jej drogę do kariery naukowej. Abp Skworc dziękował także prof. Irenie Lipowicz, Rzecznikowi Praw Obywatelskich z Górnego Śląska. - Jej pracy niestety nie doceniono - mówił metropolita katowicki. - Nie otrzymała nawet szansy na drugą kadencję, by dokończyć wiele cennych inicjatyw, także na rzecz przestrzegania praw kobiet, za które jesteśmy wdzięczni. Tysiące kobiet pielgrzymowało do Matki Bożej Piekarskiej   Tysiące kobiet pielgrzymowało do Matki Bożej Piekarskiej Aleksandra Pietryga /Foto Gość - Drogie Siostry, we wszystkich tych trudnych sprawach niech Bóg zwycięża - zachęcał arcybiskup. - "Nil desperandum! Nihil desperandum! […] Nie ma powodu do rozpaczania! Nie należy tracić nadziei! Zwycięstwo, gdy przyjdzie - będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy!".

  Słowa powitania metropolity katowickiego: Co stało się z naszym sumieniem?

  Homilię do kobiet wygłosił abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. - Jaki to piękny widok - zachwycił się abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, kiedy zobaczył tysiące kobiet na piekarskim wzgórzu. - Wiele lat temu pewien francuski kardynał, właśnie tu, w Piekarach, stojąc przed przeogromną rzeszą modlących się ludzi, wykrzyknął: "Szczęśliwi biskupi, którzy są pasterzami tak żarliwego ludu!". Myślę, że także dziś wasz arcybiskup Wiktor, biskupi Górnego Śląska i kapłani, którzy z nami są, a których serdecznie pozdrawiam, mogą czuć się dumni.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • karpik
   16.08.2015 19:56
   piękna sprawa. za rok sam bym pojechał z ojcem i synem na pielgrzymkę dla mężczyzn.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół