• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Odświeżanie Tytusa...

  Anna Derkowska

  dodane 03.07.2015 14:25

  - Moja potworzyca będzie się nazywała Zuzia. - A może wymyślisz takie imię, którego nie ma? - No nie wiem, może Kleksia?

  Natalka, Jaś i Mariusz to dzieci, które brały udział w zajęciach "W pogoni za kolorowym Kleksem", organizowanych w Filii nr 22 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach w ramach akcji "Lato z Książką 2015".

  - Tegoroczna edycja wakacyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży w MBP nosi nazwę "Lecimy Bibliolotem tropem Tytusa de Zoo". Chcemy pokazać najmłodszym, że komiks wcale nie jest gorszym gatunkiem literatury. Pragniemy przybliżyć młodym czytelnikom trochę zapomniane serie, m.in.: "Tytus, Romek i A’tomek", "Kajko i Kokosz", "Kapitan Kloss", "Kapitan Żbik", "Koziołek Matołek", "Przygody Kleksa". Pokażemy, że komiks to zabawa słowem i językiem. To dobra metoda, by w  prosty sposób pokazać nawet trudne treści - mówi Małgorzata Skalmierska, kierownik Działu Metodyki, Analiz i Promocji MBP w Katowicach.

  Spotkania odbywają się w lipcu i sierpniu w 20 filiach MBP, od wtorku do czwartku w godz. 11-14. Aby zapisać dziecko, należy wypełnić deklarację w wybranej placówce.

  - Zajęcia są bezpłatne. Czasem tylko, gdy gdzieś jedziemy, prosimy o przyniesienie biletów komunikacji miejskiej. Dzieci muszą również zapłacić za zajęcia m.in. w zoo czy kinie, czyli w instytucjach, gdzie nie ma darmowego wejścia. Zawsze jednak uczestnicy są o tym uprzedzani i staramy się, by tych zajęć było mało - wyjaśniała M. Skalmierska.

  - Bardzo mi się tu podoba. Najpierw ustalaliśmy zasady, jakich musimy przestrzegać. Potem projektowaliśmy nasze biblioloty i herb Papci Chmiela. A teraz pójdziemy pobawić się na dworze - mówił 6-letni Łukasz Bieliński, który do Filii nr 16 przybył na zajęcia z siostrą bliźniaczką Martynką oraz Karoliną. - Ja mam 9 lat. Na wakacje w bibliotece już chodziłam i zawsze świetnie się bawiłam. Dlatego w tym roku przyprowadziłam rodzeństwo - tłumaczy dziewczynka.

  Również Olek na wakacjach w bibliotece jest po raz pierwszy. - Przyprowadził mnie kuzyn Adaś. Przyjechałem z Czeladzi na wypoczynek do dziadków. Zapisali mnie tutaj i bardzo się cieszę. Mogę poznać nowe osoby i miło spędzić czas.

  Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie MBP Katowice.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół