• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Oklaski na Kaplicówce

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 07.06.2015 12:25

  Parlament, Kościół i media potrzebują świętych. „Nie” dla fałszywych ideologii! Kard. Stanisław Dziwisz powtarza papieskie wołanie o ludzi sumienia.

  − Wołanie o ludzi sumienia to wołanie o świętych. Czyż Polska nie woła dziś o ludzi sumienia? Czy takich ludzi nie potrzebuje nasz parlament i Kościół - by dawał przejrzyste świadectwo wierności Ewangelii, solidarności z narodem i odpowiedzialności za jego przyszłość. Czy takich ludzi nie potrzebują media? − pytał metropolita krakowski i stwierdził stanowczo: − Potrzeba nam świętych: polityków, pracodawców i pracowników. Potrzeba nam międzyludzkiej solidarności.

  Szczególnie mocnym echem odbił się apel kard. Dziwisza: − Chcemy w naszej ojczyźnie mądrych praw. Nie godzimy się na to, by importowane fałszywie ideologie spod znaku gender miały niszczyć rodzinę i tradycję, nasze rodzime korzenie. Nie tędy droga! Nie taka jest nasza przyszłość.

  Kazanie metropolity krakowskiego wierni uwieńczyli oklaskami.

  Dopisali pątnicy w strojach regionalnych   Dopisali pątnicy w strojach regionalnych ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Trudno oszacować liczbę uczestników skoczowskiego nabożeństwa. Pątnicy przychodzili na Kaplicówkę i przyjeżdżali na rowerach od samego rana. Jednak ostre słońce i upał sprawiły, że większość z nich szuka schronienia w zagajnikach okalających kaplicę św. Jana Sarkandra. Tuż obok stoją pamiątki papieskich wizyt. Pierwszą z nich jest krzyż, w 1983 r. wzniesiony na katowickim lotnisku Muchowiec, na czas papieskiej Mszy św., po wizycie Jana Pawła II umieszczony na Kaplicówce. Zimą krzyż zdemontowano i poddano gruntownej renowacji.

  Drugim śladem papieskim jest kamienny głaz z herbem papieskim i tablicą pamiątkową, ustawiony w miejscu ołtarza polowego, na którym Jan Paweł II odprawił Mszę św. 22 maja 1995 r. Tę pamiątkę poświęcił dziesięć lat temu kard. Stanisław Dziwisz, który dziś przewodniczył skoczowskiej modlitwie. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli bp Roman Pindel, bp Piotr Greger, bp senior Tadeusz Rakoczy, abp Wiktor Skworc, biskupi zza południowej granicy oraz pochodzący z diecezji biskupi misyjni.

  Przybyłych na Kaplicówkę przywitał ordynariusz bielsko-żywiecki Roman Pindel. Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św., podczas której wygłosił okolicznościowe kazanie. Na zakończenie odprawiono nabożeństwo eucharystyczne z Litanią do św. Jana Pawła II, ułożoną przez kard. Stanisława Dziwisza. Tekst modlitwy odczytał abp Wiktor Skworc.

  Warto przeczytać także:

  Każdy ma prawo do sprzeciwu sumienia 

  Jak 20 lat temu

  Na Kaplicówce gromadzą się wierni 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół