• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Kolorowanie rozpoczęte

  Anna Derkowska

  dodane 11.05.2015 10:18

  Dmuchane zjeżdżalnie, basen, do którego można wchodzić bez stroju kąpielowego, bo zamiast w wodzie - pływa się w piłkach, oraz wiele innych atrakcji do końca czerwca czeka na dzieci na siemianowickim rynku.

  W sobotę odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Kolorowy rynek miejski - animacje dla dzieci".

  - Prezydent miasta, Rafał Piech zaproponował, aby na rynku miejskim w weekendy odbywały się zabawy dla dzieci. Zasugerowaliśmy, by odbywały się one w soboty, od 9 maja do 27 czerwca. Urząd Miasta we współpracy z Siemianowickim Centrum Kultury wystawiać będzie zawsze dmuchane zjeżdżalnie i baseny z piłkami. Dziś po jednym, ale widzimy, jak duże kolejki się ustawiają, aby skorzystać z tych atrakcji, dlatego w przyszłym tygodniu będzie ich więcej - mówiła Małgorzata Pichen, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu.

  - Przygotowaliśmy sto balonów. Zabrakło ich bardzo szybko. Dokupiliśmy prawie jeszcze raz tyle, ale i tak po godzinie nie było po nich śladu - mówiła Barbara Nowara, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które zainaugurowało akcję.

  Brak balonów nie przeszkodził jednak dzieciom dobrze się bawić. Chętni mogli zrobić pachnące kule do kąpieli, pokolorować różne obrazki, z których później powstał collage. Były również rzuty do celu, gra w klasy i gumę, zabawa hula-hoopem. Wolontariuszki malowały dzieciom twarze i robiły specjalne fryzury.

  - Byłem na zjeżdżalni i w basenie piłeczkowym. Rysowałem, patrząc przez lornetkę. Dostałem lizaki i ciastka. Za tydzień też tutaj chcę przyjść - opowiadał 6-letni Mateusz Tatar, który na rynek przyszedł z mamą Joanną i siostrą. - Maja jeszcze nie korzysta z tych atrakcji, bo ma dopiero cztery miesiące. Ale syn jest zachwycony. Wprawdzie narzeka, że 5 minut na zjeżdżalni i w basenie to za mało, ale ja myślę, że ten limit czasowy jest dobry. Inaczej niektóre dzieci nie mogłyby w ogóle skorzystać z tych atrakcji - dodała pani Joanna, która o akcji dowiedziała się z plakatów.

  "Kolorowy rynek miejski - animacje dla dzieci" poprowadzą różne stowarzyszenia działające w Siemianowicach Śląskich. W kolejnych tygodniach zaprezentują się: Siemianowickie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Siemianowicki Klub Abstynentów Szafran, ZHP Hufiec Siemianowice Śl. (dwukrotnie), Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Kangurek, Siemianowickie Centrum Integracji i Miejska Biblioteka Publiczna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół