• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • W deszczu z piłką

  jj

  dodane 14.03.2015 11:00

  W Mikołowie i Piekarach Śląskich odbyły się ministranckie mecze o puchar archidiecezji.

  W minioną sobotę o puchar w ministranckim turnieju piłki nożnej w Tychach walczyli uczniowie gimnazjum. Zwyciężyła drużyna parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim, reprezentująca dekanat Lędziny.

  W tę sobotę mimo deszczu i zimna swój turniej rozgrywali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz podstawówek. Ci pierwsi grali na Stadionie Miejskim AKS Mikołów, drudzy - w Hali Sportowej MOSiR "Olimpia" w Piekarach Śląskich.

  W Mikołowie zwyciężyła drużyna z Połomia, która w rzutach karnych 3:2 pokonała św. Wojciecha z Mikołowa. Trzecie miejsce zajęli ministranci z parafii św. Anny w Świerklanach.

  W Piekarach Śląskich zwyciężyła drużyna z parafii NSPJ w Katowicach-Koszutce, drugie miejsce zajęli ministranci ze św. Wojciecha w Radzionkowie, trzecie - z parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim.

  Jak relacjonuje ks. Adam Zgodzaj, wikary w piekarskiej bazylice, jeden z organizatorów, do Piekar przyjechało aż 28 drużyn. To jeden z lepszych wyników wśród edycji ministranckich zawodów naszej diecezji. Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk prezydent miasta, Sławy Umińskiej-Duraj.

  Do Mikołowa przyjechało 20 drużyn reprezentujących dekanaty archidiecezji katowickiej. Drużyny w 5-osobowych składach (plus bramkarz) grały 2 mecze po 7 min. Były one rozgrywane na 4 boiskach. Półfinał i finał rozegrany został na orliku. W trakcie turnieju ministranci dostali ciepły posiłek - grochówkę przygotowaną przez strażaków z Mikołowa.

  Jest faworyt? - przed rozpoczęciem rozgrywek pytamy ks. Leszka Czerneckiego, wikarego parafii św. Wojciecha w Mikołowie, organizatora spotkania . - My bronimy tytułu. W zeszłym roku graliśmy na poziomie gimnazjum, teraz ci chłopcy są już w szkole średniej. Mam nadzieję, że i na tym poziomie pokażą klasę. Na pewno Chełm Śląski jest mocny, jak zawsze - przyznał.

  A jak przygotowania? - Spotykamy się mniej więcej raz w tygodniu na hali, żeby sobie pograć. Dwóch ministrantów gra też w klubie. 

  Ministranci na boisko ruszyli równo o godz. 9. Przedtem przywitał ich burmistrz Stanisław Piechula oraz ks. Mirosław Godziek, proboszcz parafii św. Wojciecha w Mikołowie, który przed udzieleniem błogosławieństwa piłkarzom, pojawił się z piłką na boisku.

  Zwycięskie drużyny: Koszutka, Chełm Śląski i Połomia będą reprezentować naszą archidiecezję na mistrzostwach Polski 1 i 2 maja w Elblągu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • pppsks
   16.03.2015 12:19
   Trzecie miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa zajęła parafia Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim a nie parafia z Bojszów.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół