• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Beatyfikacja na ŚDM 2016?

  dodane 05.03.2015 00:00

  O modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego prosił oazowiczów abp Wiktor Skworc.

  Na Mszy św. w 28. rocznicę śmierci założyciela Ruchu Światło–Życie metropolita katowicki wyjaśnił, że w czerwcu tego roku ma być gotowy dekret o heroiczności cnót sługi Bożego. Do beatyfikacji potrzebny będzie jeszcze cud za wstawiennictwem ks. Blachnickiego. Choć, jak podkreślił abp Skworc, papież decyzję o beatyfikacji może podjąć nawet bez orzeczenia cudu. – Jan Paweł II powiedział, że Światowe Dni Młodzieży powstały z inspiracji Ruchu Światło–Życie – przekonywał, zachęcając do modlitwy i działania, by beatyfikacja odbyła się przy okazji ŚDM 2016. Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

  Poszedł też do drukarni, gdzie cieszył się informacjami, że po wielu problemach udało się uruchomić jedną z maszyn. Miał nadzieję na przygotowanie kolejnej edycji materiałów oazowych. Potem był obiad i tradycyjna poobiednia drzemka. Ostatnia. O godz. 15 rozpoczęła się agonia. Współpracownice ks. Blachnickiego usłyszały przejmujący kaszel, szybko dotarły do pokoju, wezwały lekarza. Ks. Franciszek umarł na swoim łóżku w postawie siedzącej o 16.15. Ostatnie jego słowa brzmiały: „Ojcze, w Twoje ręce”... Tak szczegółowy opis 27 lutego 1987 roku, dnia śmierci ks. Blachnickiego, przedstawił zgromadzonym w krypcie katedry Chrystusa Króla bp Adam Wodarczyk.

  Przypominając historię nawrócenia ks. Blachnickiego, zachęcał oazowiczów i ich duszpasterzy, szczelnie wypełniających katowicką kryptę, do żywej wiary i prawdziwego świadectwa. – Wiara sługi Bożego pomnożyła się w naszych sercach, ale my mamy kolejne zadanie (...), abyśmy tak jak on z odwagą wiary głosili wszędzie, dokąd nas Bóg posyła, że Jezus jest Panem naszych serc. I abyśmy odkryli, że nie ma ważniejszego zadania, jak przyprowadzenie kolejnych ludzi do żywej wiary w Chrystusa – przekonywał.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół