Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Księża na gigancie

Na Stożku w Wiśle-Łabajowie 21 lutego odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim. Zawodnicy walczyli w slalomie gigancie o Puchar im. św. Jana Pawła II.

Niezawodnym – i znowu jedynym – uczestnikiem w kategorii wiekowej 66 lat i więcej był 73-letni ks. prał. Władysław Nowobilski, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Ciścu na Żywiecczyźnie. W kolejnej grupie medalistów na najniższym stopniu podium stanął ks. Jan Nowak z Krakowa, drugi był ks. prał. Józef Walusiak z Janowic. Zwycięzcą został już po raz kolejny ks. Krzysztof Sontag z Lędzin. Wśród księży nieco młodszych trzeci był ks. Henryk Urbaś, salezjanin ze Świętochłowic, drugi – o. Przemysław Ciesielski, dominikanin z Katowic, a na najwyższym miejscu znalazł się o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin z Górek Wielkich, który zdobył również najlepszy czas całych mistrzostw Polski.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.