Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Śmierć w lokalu wyborczym

W niedzielę przed godz. 10 na godzinę przerwano głosowanie w jednej z obwodowych komisji wyborczych w Zabrzu. Przyczyną była śmierć starszego mężczyzny, który przyszedł tam zagłosować. Lokal wyborczy przeniesiono do innego pomieszczenia w tym samym budynku.

Jak poinformował PAP Rafał Siech z Miejskiej Komisji Wyborczej w Zabrzu, zdarzenie, które miało miejsce ok. godz. 9.50, spowodowało przerwę w głosowaniu w tym obwodzie - trwającą ok. godziny. Chodzi o obwód nr 58 w zabrzańskiej dzielnicy Kończyce, którego komisję wyborczą umieszczono w przedszkolu nr 29 przy ul. Paderewskiego.

W lokalu wyborczym zmarł mężczyzna po 70. roku życia, który przyszedł zagłosować. "Wydzielono dodatkowe pomieszczenie, gdzie zostały przeniesione wszystkie czynności wyborcze" - wskazał Siech. W pierwotnym lokalu wyborczym swoje czynności prowadziły m.in. policja i prokuratura.

Przed południem Miejska Komisja Wyborcza w Zabrzu dopełniała formalności związanych m.in. z przerwą w głosowaniu, natomiast sama praca obwodowej komisji w obwodzie nr 58 wróciła w tym czasie do normy.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

  • Elżbieta.A
    16.11.2014 16:15
    Jak to profesjonalnie brzmi: Lokal wyborczy przeniesiono do innego pomieszczenia. Facet zrobił kłopot komisji wyborczej, ale przecież to piękne,że chciał wypełnić " obywaltelski obowiązek" mimo, że zapewne nie czuł się najlepiej. Chyba, że zobaczył na liście kandydatów nazwisko, ktore wywołało szok... W każdym razie Brawo Mistrzu, odpoczywaj w Pokoju!

    A tak zupełnie poważnie. Umarł człowiek. Komentarz w mediach katolickich powinien być nieco bardziej chrześcijański.
    doceń 4

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy