• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Wybór nie był trudny

  Katarzyna Tomaszewicz

  dodane 05.11.2014 09:03

  Święty Jan Paweł II stał się powodem naszego spotkania. Macie teraz wśród was, w waszej szkole, kogoś, kto będzie się wami opiekować.

  Zespół Szkół Specjalnych nr 4, czyli Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Gimnazjum nr 15 w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach, otrzymała imię świętego Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. z tej okazji z udziałem dzieci i nauczycieli odbyła się 3 listopada w parafii św. Marii Magdaleny.

  Mszy przewodniczył ks. Jerzy Lisczyk, opiekun duchowy szkół noszących imię Jana Pawła II na terenie archidiecezji katowickiej. Na uroczystość przybył też metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. - Jan Paweł II jest nie tylko waszym patronem - powiedział. - W tym fakcie wyboru powstała pewna decyzja, pełna duchowych więzi pomiędzy uczniami a patronem. Tym, który był otwarty na dzieci i młodzież, ale także na wszelką niepełnosprawność.

  - To wy jesteście szczególnie ukochane przez Jezusa. - mówił ks. Jerzy Lisczyk podczas kazania. - Święty Jan Paweł II stał się powodem naszego spotkania. Cieszymy się razem z wami. Macie teraz wśród was, w waszej szkole, kogoś, kto będzie się wami opiekować.

  Przyjęcie imienia Jana Pawła II na patrona szkoły zbiegło się z rokiem jego kanonizacji, która odbyła się 27 kwietnia 2014 roku. Od tej chwili Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Rudzie Śląskiej stał się członkiem Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. - Wszystkim zaś towarzyszy myśl przewodnia, która stała się hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!" - podkreślił ks. Lisczyk.

  - Jan Paweł II to bezsprzeczny autorytet dla wszystkich, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Wspaniały pedagog, pasterz, nauczyciel. Stąd wybór patrona szkoły nie był trudny - mówi Anna Wieloch, dyrektor szkoły. - Nasze pragnienie, żeby mieć patrona, którego możemy naśladować, którego nauki dzieci rozumieją, spełniło się. Jest im bardzo bliski, ponieważ od wielu lat obchodzimy uroczyście Dzień Papieski w naszej szkole.

  W uroczystościach uczestniczyli także Grażyna Dziedzic, prezydent miasta, oraz dzieci, rodzice i nauczyciele. Po Mszy św. wszyscy zebrani udali się do szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół