• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • 5 tysięcy uratowanych

  ap /ASI

  dodane 10.10.2014 16:10

  Jak co roku podczas uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego zostanie wręczona nagroda Lux ex Silesia. Jej laureatami są Teresa i Eugeniusz Maliccy.

  12 października o godz. 18 w katedrze Chrystusa Króla odbędzie się międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego 2014/2015. Do udziału w uroczystości zaproszeni są profesorowie, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji, a także doktoranci i studenci szkół wyższych całego regionu. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

  Międzyuczelnianą inaugurację roku akademickiego poprzedziły rekolekcje, które odbyły się w krypcie katedry. Prowadził je ks. Bartłomiej Kuźnik z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

  Jak co roku podczas uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego zostanie wręczona nagroda Lux ex Silesia. Jej laureatami są państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy. Dlatego na uroczystość zaproszeni są także małżonkowie i narzeczeni, którzy w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach (i nie tylko) przeżywali pod opieką państwa Malickich swoje bliższe przygotowanie do małżeństwa czy małżeńskie rekolekcje.

  Teresa i Eugeniusz Maliccy od ponad trzydziestu lat zajmują się rekolekcjami dla małżonków oraz przygotowaniem narzeczonych do małżeństwa. W tej formacji posługują się autorskim programem opartym na metodzie dialogowej. W prowadzonych przez nich rekolekcjach dla małżeństw typu "Marriage Encounter" uczestniczyło ponad 5 tys. par z Polski i zagranicy.

  Nagroda Lux ex Silesia (Światło ze Śląska) została ufundowanej w 1994 roku przez abp. Damiana Zimonia. Przyznawana jest osobom, które w swojej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska. - W statucie jest mowa nie tylko o działalności artystycznej czy intelektualnej, ale także społecznej - mówi ks. Marek Spyra, przewodniczący kapituły. - Państwo Maliccy od wielu lat współpracują z duszpasterzami dla budowania i odnowienia małżeństwa, obejmując swym zasięgiem pary małżeńskie z całej Polski i zagranicy.

  Przeczytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół